koncert

„Kolędowo”
Hania Derej i Dorota Majcher-Rosikowska
Zapraszamy na noworoczny koncert kolędowy w wykonaniu duetu Dorota Majcher-Rosikowska oraz Hani Derej.

Wspólne muzykowanie artystki rozpoczęły rok temu podczas pracy nad płytą „Hania Derej Kolędowo”, na której Dorota zaśpiewała aranżacje kolęd oraz wystąpiła z Hanią na koncertach wraz z zespołem kameralnym. W międzyczasie powstał tekst kolędy napisany przez Dorotę pt. „Ballada Maryi”, zaaranżowany muzycznie wraz z Hanią. Kolęda miała swoją premierę 10 grudnia br., kiedy to na kanale YouTube ukazał się teledysk do wspomnianego utworu. Jednocześnie kolęda stała się muzycznym łącznikiem, który podtrzymał współpracę artystek doprowadzając do wspólnego koncertu w formie duetu. W repertuarze koncertu przewidziane są autorskie interpretacje tradycyjnych kolęd polskich i anglojęzycznych piosenek świątecznych, jak również wspomniana autorska kolęda pt. „Ballada Maryi”.

Dorota Majcher-Rosikowska – wokalistka i kompozytorka. Solistka zespołów i chórów z kręgu muzyki kościelnej, gospel i rozrywkowej. Formacje muzyczne, w których występowała w ostatnich latach to m.in. Zespół God’s Property, Zespół HeavenLand, Chór Liturgiczny „Angelicus” pod batutą Maestro Henryka Jana Botora oraz Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wraz z chórem God’s Property laureatka głównej nagrody w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez TVP1 oraz Fundację “Orszak Trzech Króli ” (prezentacja piosenki pt. „Kiedy nadszedł czas” na antenie TVP1.). Razem z Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wystąpiła na największych krajowych scenach biorąc udział w trasie koncertowej Royal Concert „Tribute to Hans Zimmer, Enio Morricone, John Wiliams” oraz „Tribute to…”. Artystka zajmuje się również oprawą muzyczną wyjątkowych ceremonii.

Hania Derej – kompozytorka, pianistka, dyrygentka, aranżerka. Studentka kompozycji i aranżacji jazzowej w Conservatorium van Amsterdam oraz dyrygentury symfonicznej na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest autorką ponad 100 kompozycji z gatunku muzyki ilustracyjnej, jazzowej, kameralnej i elektronicznej. Część z nich została zarejestrowana na kilku płytach. Hania jest laureatką wielu nagród kompozytorskich, pianistycznych i dyrygenckich. Jako pianistka i dyrygentka, miała okazje występować z takimi orkiestrami, jak m.in. Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Elbląska Orkiestra Kameralna, Lwowska Orkiestra Kameralna „Akademia” oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Morawskiej w Czechach. Hania uczestniczy w wielu projektach muzycznych. Na koncertach występuje w różnych składach instrumentalnych w zależności od prezentowanych kompozycji.

foto. bezlustra.fotografia

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach