koncert

K-ESSENCE „Opium”
Mówią, że ich muzyka to narco-pop. Ten gatunkowy neologizm jednak dobrze określa jej charakter, co będzie można sprawdzić na własne uszy podczas sierpniowego koncertu na Paprocanach.

W muzyce K-ESSENCE jest niesamowita sceniczna energia, ale także dekadencja i melancholia, które spotykają się w jednej eksplozji pięknych nut. W słowach Bartosza Księżyka jest prawda, dotykająca głęboko aktualnych tematów tabu, tematów bliskich ludziom, tożsamości płciowej, kryzysu relacji, uzależnień, czy samobójstw. Kiedy zespół jest na scenie, to trudno o bardziej zróżnicowany zestaw emocji. Muzyka K-ESSENCE to jeden z najdojrzalszych przykładów sztuki pisania piosenek ostatnich lat w tym rejonie świata. To muzyka, która poruszy fanów największych poetów, a zarazem rebeliantów rocka – Bowiego, Lou Reeda, Cave’a, Pj Harvey i bardziej współczesnych klasyków jak Sharon Van Etten czy Lany Del Ray. To prawdziwa muzyka zranionej i wściekłej duszy.

Krzysztof Teodorowicz

Człowiekiem, który stoi za K-ESSENCE jest Bartosz Księżyk, wokalista, muzyk i producent. Debiutancki album zespołu „Prince of Pawns” został wydany w 2014 r. nakładem Requiem Records i w całości crowdfundowany na Megatotal.pl. Klip do singla „Prince of Pawns” otrzymał nagrodę za Najlepszy Wideoklip na Dniu Filmowca 2014. Płyta zebrała bardzo pozytywne recenzje, a krytycy chwalili Księżyka za wszechstronność i zdolność pisania piosenek w klasycznym stylu. Zespół od lat koncertuje i wydaje kolejne płyty.

K-ESSENCE występuje w składzie:
Bartosz Księżyk – wokal, gitara, instrumenty klawiszowe
Tymoteusz Willner – gitara, instrumenty klawiszowe
Aleksander Budny – bas
Łukasz Willner – perkusja

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach