spektakl

Lato w Teatrze
„Jezioro wrażeń / ОЗЕРО ВРАЖЕНЬ”
Zapraszamy na widowisko teatralne pt. „Jezioro wrażeń/ОЗЕРО ВРАЖЕНЬ” będące finałem dwutygodniowych warsztatów edukacyjno-teatralnych prowadzonych w Teatrze Małym w ramach projektu Lato w Teatrze.

Jezioro Paprocańskie jest sztucznym zbiornikiem wodnym stworzonym ponad dwieście lat temu w Tychach na potrzeby miejscowej huty szkła. Obecnie jest otoczone lasami i ciekawą infrastrukturą. Jest także miejscem rodzinnego spędzania czasu. Brakuje natomiast legend i mitów osadzonych w tej przestrzeni. Ta swoista luka jest dla nas punktem wyjścia do stworzenia projektu, który chcemy realizować z dziećmi i młodzieżą polsko-ukraińską zamieszkującą w Tychach. Podejmiemy działania edukacyjno-teatralne na przestrzeni styku miasta i przyrody. Warsztaty i spotkania z uczestnikami będą się odbywać zarówno w teatrze, jak i przy tyskim jeziorze. Całość naszych działań zwieńczy widowisko teatralne „Jezioro wrażeń / ОЗЕРО ВРАЖЕНЬ”, które odbędzie się 17 lipca o godz. 17.00 w Teatrze Małym w Tychach.

Lato w Teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach