koncert

Koncerty Magdaleńskie
Ferenc Liszt
Jerzy Kukla – organy
Podczas ostatniego w tym roku koncertu z cyklu Koncertów Magdaleńskich wystąpi organista Jerzy Kukla. W swoim programie zaprezentuje utwory Ferenca Liszta – węgierskiego kompozytora i pianisty, przedstawiciela romantyzmu.

Jerzy Kukla – organista, organizator życia muzycznego, organmistrz, publicysta, dyrygent. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów u prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy i w Katowicach w klasie dyrygentury u prof. Jana Wincentego Hawela. Stypendysta MKiS w latach 1990-1991 (VSMU Bratysława, klasa prof. dr Ferdinanda Klindy). Brał udział w kursach mistrzowskich u Michaela Schneidera oraz Gastona Litaize.

Koncertował w Polsce i za granicą w: Austrii, Czechach, Danii, Francji, Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie i we Włoszech. Swoje artykuły o tematyce muzyki polskiej oraz problematyce budownictwa organowego, publikował w „Ruchu muzycznym” oraz zeszytach naukowych polskich uczelni muzycznych.

Był również konsultantem muzycznym oraz wykonawcą intonacji wielu polskich prestiżowych instrumentów, m. in. w Bazylice Ojców Jezuitów w Krakowie, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, w katedrze w Oliwie oraz w Bazylice Ojców Paulinów na Jasnej Górze.

W roku 2017 otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Puławy za zasługi w dziedzinie upowszechniania kultury.

Program koncertu:
Elisabeth Legende – Einleitung
Weimars Volkslied
Gebet (Ave Maria)
Orpheus
Requiem fuer der Orgel
Praeludium und Fuge B-A-C-H

Program został stworzony z myślą o przypadającej w tym roku 210. rocznicy urodzin Ferenca Liszta.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach