koncert

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem
Michał Czachowski & Giridhar Udupa Indialucia
Duet w wykonaniu mistrza instrumentów perkusyjnych z Indii Giridhara Udupy oraz wirtuoza gitary flamenco Michała Czachowskiego. Energia hiszpańskiego flamenco i indyjskiego rytmu. Akustyczne instrumenty i radości dialogu między Hiszpanią a Indiami.

Indialucia, to projekt muzyczny łączący dwa fascynujące style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Projekt ten powstał w 1999 r. w Indiach, wśród nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur. Wzięło w nich udział wielu znakomitych muzyków z obu kontynentów. Pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym jest gitarzysta Michał Czachowski. Owocem tego muzycznego spotkania była płyta wydana w 2005 roku, która zdobyła uznanie w Polsce i na świecie. Album został laureatem nagród Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku przyznawane przez Polskie Radio za najlepszą płytę 2005 roku oraz nominowany do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii Album Roku – Folk/Etno. W 2007 r. płyta doszła do drugiego miejsca najlepszych płyt World Music wydanych w USA. Muzyka z płyty była wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa do hollywoodzkiego filmu „Święci z Bostonu II”.

Połączenie muzyki indyjskiej i hiszpańskich Cyganów może się wydawać egzotyczne, ale jeśli przypomnimy sobie, że ten lud przybył na Półwysep Iberyjski właśnie z Indii możemy powiedzieć, że ich projekt jest powrotem do korzeni, który można porównać do pierwszych rewolucyjnych spotkań muzyków Europy i Azji z lat 60.

Skład zespołu:
Michał Czachowski – gitara flamenco, sitar, cajón
Giridhar Udupa – ghatam, konnakol, kanjira

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach