koncert

Indialucia
Fascynujące spotkanie muzyki indyjskiej i flamenco
Styczeń zapowiada się niezwykle koncertowo, czego dowodów można szukać w kalendarium. Będą tradycyjnie spotkania z kolędami, ale nie zabraknie też innych recitali, których inspiracje stylowe sięgają odległych rejonów świata.

Jednym z nich będzie koncert Fascynujące spotkanie muzyki indyjskiej i flamenco kwartetu Indialucia, który odbędzie się w połowie miesiąca w Mediatece.

Indialucia to fuzja dwóch wyraziście nasyconych kulturowym kolorytem tradycji muzycznych, w których, mimo znaczących różnic, improwizacja i rytm są wspólnymi elementami.

Projekt ten zrodził się w głowie pochodzącego z Gliwic, ale mieszkającego wiele lat w Tychach, muzyka Michała Czachowskiego, który razem z Leo Vertunnim (Włochy), Manishem Madankarem (Indie) oraz Isaaciem Peñą Gonzalezem (Hiszpania) chciał stworzyć coś unikalnego.

Oryginalne kompozycje zespołu urzekną nawet najbardziej wymagających koneserów, ale też z pewnością zachwycą niejednego laika, który otwarty jest na nowe doznania i ciekawe brzmieniowe połączenia. Każdy, kto zdecyduje się przybyć na koncert, z pewnością usłyszy tradycyjne brzmienia indyjskie i flamenco, wzbogacone o jazzowy fortepian, gitarę basową i flet.

Jak dotąd próżno szukać w (znaczącej dla przemysłu muzycznego) prasie głosów krytyki kunsztu muzycznego samego Michała Czachowskiego, jak i pozostałych członków zespołu. Wystarczy przytoczyć słowa uznania zawarte w recenzjach takich magazynów, jak:

„Top Guitar” – Coś takiego może wymyślić jedynie człowiek o nieskończenie wielkiej wrażliwości na muzykę. A Czachowski nie dość, że posiada takową, to jeszcze uzupełnia ją wyobraźnią, talentem i warsztatem kompozytorskim i muzycznym.

„Songlines Magazine” – „Indialucia” to wybitna płyta. Album zachwyca jakością muzyki, artyzmem oraz połączeniem flamenco z muzyką z Indii. Imponujące osiągnięcie.

„El Olivo” – Oryginalność tego projektu była jak podmuch świeżością dźwięku dla moich uszu przesyconych już wyczerpanymi pomysłami dotychczasowych projektów.

„B!ritmos” – Indialucia to solidne studium muzycznych struktur dwóch wielkich światów muzycznych. To bardzo rygorystyczne i piękne dzieło, które zabiera nas w podróż, przenosi w inny wymiar i ekscytuje.

O talentach muzyków świadczą również liczne międzynarodowe nagrody. Można zatem stwierdzić, że zespół z tyskim akcentem, w postaci Michała Czachowskiego, jest wizytówką naszego regionu na świecie, dlatego tym bardziej zachęcam tyszan do wzięcia udziału w koncercie i rozgrzania się przy kompozycjach dźwiękowych pochodzących z cieplejszych krajów.

Link do biletów (70 zł): www.ticketmaster.pl

Zespół wystąpi w składzie:
Michał Czachowski – gitara flamenco
Leo Vertunni – sitar
Manish Madankar – tabla
Isaac Peña González – cajón
Anna Mendak – taniec flamenco

oprac. Daria Gawrońska
Miejskie Centrum Kultury w Tychach

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach