wpis

Immortal Kombat
Pokaz premierowy filmu dokumentalnego Julii Karasiewicz i Tomasza Kazaneckiego
Walka o nieśmiertelność towarzyszy człowiekowi od zarania. Kamień filozoficzny, fontanna młodości czy drzewo życia to tylko niektóre symbole pragnień związanych z przekraczaniem ludzkiej natury.

Jak będzie wyglądał człowiek przyszłości? Czy nauka pozwoli nam na osiągnięcie wieku matuzalemowego, a nawet na nieśmiertelność? Immortal Kombat to filmowy debiut Julii Karasiewicz i Tomasza Kazaneckiego, który zawiera próbę odpowiedzi na pytanie o odwieczne ludzkie zmagania i ich rzeczywisty sens. O tym, na ile opłacalna jest zabawa w Boga, opowiadają m.in. Aleksandra Przegalińska, Krzysztof Książek, Jarosław Makowski, Zbigniew Nawrat, Jacek Prusak i najstarsza Polka, superstulatka Tekla Juniewicz. Dzięki świadectwu Marka Breguły, który przeżył śmierć kliniczną, film dotyka także tych najbardziej nieodgadnionych obszarów ludzkiej egzystencji. Dokument pozwala skonfrontować się nie tylko z kwestiami ostatecznymi, ale także z samym sobą.

Więcej na temat produkcji można dowiedzieć się na jej oficjalnym fanpage’u: http://www.facebook.com/truecolors.immortalkombat

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach