warsztaty

Kulturalna Środa
Hydrozagadka. Na tropie parametrów wody
Laboratorium Pana Korka
Uczestnicy razem z naukowcami z Laboratorium Pana Korka zbadają próbki wody.

Cząsteczka wody H2O jest trzecią najbardziej rozpowszechnioną molekułą w przestrzeni pomiędzy gwiazdami w galaktyce.
Na Ziemi woda występuje głównie w oceanach, które pokrywają ponad 70% powierzchni globu, ale także w rzekach, jeziorach i w postaci stałej w lodowcach. Część wody znajduje się w atmosferze w postaci chmur oraz pary wodnej.
Na warsztatach z cyklu „Laboratorium H2O” uczestnicy poznają sekrety wody i wykonają wiele ekscytujących eksperymentów.

Z każdych zajęć zostanie także naukowa pamiątka do eksperymentowania w domu. 8 maja, na kolejnych zajęciach z cyklu „Laboratorium H2O” będziemy badać parametry wody, która towarzyszy nam każdego dnia.
Wodę pijemy i wykorzystujemy do gotowania potraw, z jej pomocą dbamy o higienę w łazience i kondycję sportową na basenie, używamy jej do podlewania ogródka.
Woda też sprawia nam wiele radości podczas wypoczynku nad jeziorem czy morzem. Uczestnicy razem z naukowcami z Laboratorium Pana Korka sprawdzą, jaka jest woda w naszym otoczeniu.
Z pomocą różnych przyrządów i odczynników chemicznych zbadamy podstawowe parametry chemiczne i fizyczne wody. Jak przystało na prawdziwe laboratorium, potrzebujemy próbek do badań.

UWAGA. PROSIMY O PRZYNIESIENIE MINIMUM 0,5 LITRA WODY Z PRZYDOMOWEGO OCZKA WODNEGO, KAŁUŻY PRZED BLOKIEM, POBLISKIEGO STAWU LUB RZECZKI ALBO Z WIOSENNEJ WYCIECZKI.

I grupa (7-8 lat) godzina 17.00
II grupa (9-14 lat) godzina 18.30

Obowiązują zapisy, które przyjmujemy od 24 kwietnia od godziny 14.00.
tel. 726 261 375, urbanowice@mck.tychy.pl

Wstęp bezpłatny.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Klub Urbanowice MCK