koncert

Hasiok
support: Siaki
Zespół Hasiok istnieje od 1996 r. Debiutancka płyta „Brudy” (1996 r.) otrzymała nominację do Paszportów „Polityki” w kategorii Muzyka popularna.

Mocne rockowe riffy i rapowane po śląsku teksty stały się znakiem rozpoznawczym zespołu, przynosząc mu dużą popularność wśród śląskich fanów rocka. Wydana w 2004 r. płyta „Siła Konkretu” to mocna kontynuacja debiutu z częściowym odejściem od tekstów pisanych śląską gwarą. Muzyka zespołu stała się różnorodna (jak to zawartość hasioka), a teksty znowu stanowią dosadny komentarz otaczającej nas rzeczywistości. Kolejne dwie płyty („Znak Niepokoju” – 2009 r. i „Czworte Powstanie” – 2013 r.), to ponownie bezkompromisowe teksty i świetne kompozycje z pogranicza rocka i rapu. Twórczość Hasioka zgromadziła wokół zespołu dużą grupę wiernych fanów, do których zaliczają się również znani artyści. Kilkoro z nich pojawiło się na płytach zespołu (Maciej Maleńczuk w utworze „Synu”, Artur Gadowski w utworze „Nie Mam Pieniędzy”, Jan Nowicki w utworze „Bankier”).

„Koncerty Hasioka to blisko dwugodzinna, energetyczna mieszanka rocka, funky i rapu, będąca muzycznym tłem dla dosadnych, poruszających, ale przede wszystkim szczerych do bólu tekstów gwarantujących solidny rockowy, śląski WDUPC!” – piszą muzycy.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Underground Pub