koncert

Hard Rockets
Hard Rockets to rockandrollowa ekipa z Pszczyny i jej najbliższych okolic, która powstała w 2004 r.

Hard Rockets to rockandrollowa ekipa z Pszczyny i jej najbliższych okolic, która powstała w 2004 r. i z niewielkimi zmianami w składzie gra nieprzerwanie aż do dziś.
Przez długie lata zespół funkcjonował głównie na lokalnej scenie, choć zdarzały się i ogólnokrajowe sukcesy, jak III Miejsce na festiwalu „Muzyczna Jesień” w Grodkowie (2005), lub Grand Prix festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu (2008), doskonale przyjęte koncerty na warszawskich festiwalach Ochota Blues Festival, Bemowo Blues oraz w klubie „Stodoła”.

Przełomowym dla zespołu okazał się 2020 r., gdy światło dzienne ujrzał singiel „Elektryczne Dziady”. Utwór będący hard rockową interpretacją poezji Adama Mickiewicza. Piosenka była emitowana na antenach wielu rozgłośni radiowych co sprawiło, że trafił do powszechnej świadomości a Hard Rockets zyskało ogólnopolską rozpoznawalność.

Rok 2021 zespół zainaugurował koncertem w warszawskim studio 29. Finału WOŚP. Kolejne single: „Błękitna Sukienka” oraz „Patryota” znalazły się w notowaniach radiowych list przebojów i można je usłyszeć na antenach do dziś. Trudny, pandemiczny czas, zespół poświęcił na pracę nad swoją debiutancką płytą „Elektryczne
Dziady i Inne Gusła, której oficjalna premiera odbyła się 2 listopada 2022 r. Płytę promują single „Elektryczne Dziady” oraz „Człowiek z wysokiego zamku”.

Muzyka Hard Rockets to szeroko pojęty rock, mocno zakorzeniony w bluesie, w którym słychać tak oczywiste inspiracje, jak Led Zeppelin, Rolling Stones czy Black Crowes, ale też i te mniej oczywiste jak Dr. John, Tom Waits czy Nick Cave. Do tego dodajmy jeszcze wpływy śląskiego folkloru i słowiańskich wierzeń oraz dieselpunkową estetykę, inspirowaną pracami Jakuba Różalskiego.

Aktualnie zespół koncertuje w składzie:
Łukasz Sojka – wokal, gitara, harmonijka ustna
Paweł Górnioczek – gitara, chórki
Dariusz Pecyna – gitara basowa, chórki
Błażej Chwieralski – perkusja, chórki
W studio oraz podczas wybranych koncertów zespół wspomaga: Łukasz Antes – organy hammonda, instr. klawiszowe

GALERIA


ORGANIZATOR:

Art Music Club Tychy