koncert

XXXVIII Festiwal Szantowy Port Pieśni Pracy
Happy Crew
Ta grupa młodej fali, która na scenie żeglarskiej, wykonuje tradycyjny folk morski oraz współczesną piosenkę żeglarską, a także muzykę rozrywkową wystąpi podczas tegorocznej edycji Portu Pieśni Pracy.

Zespół wywodzi się z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu. Od 20 lat występuje na licznych koncertach, imprezach artystyczno-kulturalnych i festiwalach piosenki.
Jako „Wesoła Załoga” zadebiutował w konkursie Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Tratwa” w Katowicach. Wcześniej, w czerwcu w irlandzkim mieście Cobh brał udział w polsko-irlandzkim projekcie młodzieżowym „Pokonać fale – Crossing the Waves”, w efekcie którego powstała płyta z szantami i pieśniami morza, wydana w 2006 r. Cztery lata później zespół wziął udział w kolejnym projekcie kulturalnym, tym razem we Francji. Opłynął też wybrzeża Afryki w rejsie, który był nagrodą w ogólnopolskim konkursie „Szanty we Wrocławiu”.
Kolejne lata, to kolejne konkursy i nagrody już pod nazwą „Happy Crew” jako dorośli członkowie zespołu. W 2011 r. uwieńczeniem działalności konkursowej była jedna z najbardziej cenionych na scenie żeglarskiej nagroda na Międzynarodowym Festiwalu „Shanties” w Krakowie w kategorii „Najlepszy Debiut Roku”.
Z biegiem czasu repertuar grupy powiększył się o inne style muzyczne, m.in. gospel, piosenkę autorską, rozrywkową czy pop. W składzie pojawił się też doskonały beat-boxer, co wprowadziło grupę na nowe muzyczne rozrywkowe brzmienie.

Skład zespołu:
Martyna Czarny
Marta Kostrzewa
Anna Górecka
Adam Nawrot
Maciej Gluza
Jakub Jaroń

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach