koncert

Gościnnie
„Golden Hits of James Bond”
Po raz pierwszy w Polsce „Golden Hits of James Bond” w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Jest to spektakl, podczas którego wokaliści wykreują utwory i tematy przewodnie kolejnych filmów z przygodami super agenta.

W roli agenta 007 w służbie królewskiej mości, zdobywca Złotej Maski, show man, aktor, śpiewak – Kamil Franczak – Franek

Wokalista, prezenter, autor tekstów. Aktor estrady-ekstern z weryfikacją ZASP. W latach 2004-2013 był wokalistą zespołu rockowego Zero Procent, z którym zagrał kilkaset koncertów w całej Polsce. Szerszej publiczności zaprezentowali się w programie TVP 1 „Śpiewaj i Walcz” oraz podczas koncertu „Debiuty” na 47. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2010), gdzie wykonywali znane polskie przeboje, w charakterystycznych dla ich stylu aranżacjach. Dzięki głosom widzów, w każdej z tych telewizyjnych przygód, dołączali do grona laureatów. Mają na koncie wydaną w 2007 roku debiutancką płytę „Inevitable” oraz krążek „Nieuniknione”, który ukazał się w czerwcu 2012 r.
Kamil Franczak brał udział w wielu programach tv, takich jak „Idol”, „Tak to leciało!” czy „The Voice Of Poland”; prowadził też młodzieżowy program „Poziom 2.0”, emitowany na antenie TVP 2, zdobywając doświadczenie, niezbędne do pracy prezentera telewizyjnego.
W listopadzie 2014 r. odbyła się premiera recitalu artysty pt. Dni, których nie znamy, złożonego z piosenek Marka Grechuty. Recital powstał w ramach projektu PO GODZINACH – Scena Inicjatyw Artystycznych. Za ten recital oraz rolę w Niedzieli w parku z Georgem, Kamil Franczak otrzymał nominację do Nagrody Artystycznej ZŁOTA MASKA 2015 w kategorii „rola wokalno-aktorska”.
Kamil Franczak był także finalistą w trzeciej edycji Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego (Gdańsk, wrzesień 2015).
20 kwietnia 2016 r. miała miejsce premiera singla FRANKA, czyli Kamila Franczaka. FRANEK – tak nazywają go znajomi, bliscy, nawet współpracownicy. Właściwie to jego drugie nieformalne imię, które dziś przybiera formę artystycznej kreacji.
W lecie 2019 r. pojawił się nowy singiel zespołu Zero Procent pt. „Szaleniec” z Kamilem Franczakiem w roli głównej.
We wrześniu 2021 r. ukazał się singiel „Góra”, promujący album „#lubiecie” i rozpoczynający nowy rozdział twórczości Kamila Franczaka jako Franky.

NAGRODY:
– Grand Prix na 3. edycji konkursu Al Legro. Tribute to Szpilman w Sosnowcu,
– Złote Jabłko – Nagroda Prezydenta Torunia im. K. Komedy-Trzcińskiego na 9. Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej ,
– I Nagroda w 4. Ogólnopolskim Konkursie Na Interpretację Piosenek Marka Grechuty Grechuta Festival w Świnoujściu
– Statuetka Chłopca z łabędziem, czyli Nagroda Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury
– Osobowość Roku 2019 – w kategorii Kultura, województwo śląskie,
– II Nagroda na 23. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej w Sopocie (2020),
– Nagroda Artystyczna Złota Maska 2020 za rolę Mistrza Ceremonii w musicalu Cabaret J. Kandera i F. Ebba,
– Nagroda Dziennika Teatralnego im. Zbigniewa Grucy dla najlepszego młodego aktora
W niezwykłej muzycznej podróży śladami najbardziej znanego agenta na świecie 007 – Jamesowi Bondowi będą towarzyszyć przepiękne kobiety oraz znakomici Artyści w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości!

Niepowtarzalnym, celowo dobranym do Programu charyzmatycznym wokalistom towarzyszyć będzie jedyna w swoim rodzaju Grand Royal Orchestra złożona z najlepszych polskich oraz zagranicznych muzyków którzy tworzą niesamowity zespół.
Muzycy pracowali z takimi sławami min. jak: Gordon Hascel, Ewa Uryga, Basia Trzetrzelewska, Mieczysław Szcześniak, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Eric Marienthal, Ute Lamper, Kevin Robinson, Bill Prince, Krzesimir Dębski, Adam Sztaba, Maciej Niesiołowski
W skład Grand Royal Orchestra wchodzi również wyjątkowa sekcja rytmiczna w składzie:
piano: Bogusław Kaczmar
bas gitara: Michał Kapczuk
perkusja: Michał Dziewiński
gitara: Grzegorz Wanatowicz
Dyrygent – Maestro Bartosz Olejnik
Program powstał na kanwie największych hitów z 11 najbardziej popularnych filmów o przygodach super agenta.

Producentem programu jest Morningstar Music Company

GALERIA


ORGANIZATOR:

MORNINGSTAR MUSIC COMPANY