festyn

Budżet Obywatelski
Festyn rodzinny w dzielnicy Cielmice
50-lecie Ludowego Klubu Sportowego Ogrodnik Cielmice
Świetna zabawa gwarantowana! Podczas festynu rodzinnego w Cielmicach będzie koncertowo i rozrywkowo. Zaplanowanych jest wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie.

Raisy Miszteli nie trzeba nikomu w Tychach przedstawiać. Mieszkańcom znana jest z licznych lokalnych występów, ale także z udziału w programie „The Voice Senior”. Jak wygląda jej życie po programie? Artystka z pewnością nie należy do tych osób, które narzekają na zbyt wiele wolnego czasu. Choć na co dzień pracuje jako nauczyciel języka rosyjskiego, postanowiła wziąć udział w eliminacjach do programu „The Voice Senior”, a następnie zawalczyć o udział w finale programu. Jej talent wokalny będziemy mieli okazję podziwiać podczas festynu.

Inną z atrakcji będą eksperymenty i zabawy dla dzieci. Ekipa Laboratorium Pana Korka weźmie na warsztat kuchnie molekularną, która zawdzięcza swoją nazwę pojęciu molekuły, czyli cząsteczki. Wszystko zaczęło się za sprawą pochodzącego z Węgier fizyka Nicholasa Kurti oraz francuskiego chemika Hervé Thisa, którzy pod koniec lat 80. badali wzajemne oddziaływanie związków chemicznych zawartych w żywności oraz ich zachowanie w danej temperaturze i środowisku. Młodzi badacze pod czujnym okiem naukowców Pana Korka potraktują znane produkty spożywcze jak laboratoryjne substancje. Zdrowe, soczyste owoce zamienią się w zbiory molekuł, które poddane zostaną nisko i wysokoobrotowej obróbce mechanicznej. Rozbite na cząsteczki składniki jedzenia zostaną wystawione na działanie ekstremalnie niskiej temperatury ciekłego azotu — minus 196°C. Naukowe podejście do gotowania, kontrolowane procesy fizyczno-chemiczne i niecodzienne składniki pozwolą przyrządzić ekstrawaganckie potrawy, a znane powszechnie smaki przyjmą zaskakujące formy, czego każdy zainteresowany będzie mógł doświadczyć podczas imprezy.

Piknik jest jednocześnie okazją do świętowania 50-lecia Ludowego Klubu Sportowego Ogrodnik Cielmice. Z tej okazji Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkanie ze sportowcami i działaczami Klubu, które odbędzie się o godzinie 17.00 podczas festynu. 

Czego możemy się jeszcze spodziewać podczas imprezy? Zerknijmy w poniższy program:

od 15.00 – animacje sportowe dla dzieci i młodzieży
15.00 – LKS Ogrodnik – rozdanie nagród
15.40 – warsztaty z Laboratorium Pana Korka
17.00 – Tyska Galeria Sportu – Piotr Zawadzki / Kamil Hajduk: pogadanka o 50-leciu klubu LKS Ogrodnik
17.30 – Ślōnsko Bajarka z programem dla dzieci: śląskie strachy
18.10 – koncert Karoliny Wosz
18.40 – koncert Raisy Miszteli
20.00 – koncert zespołu Gruba Ferajna
18.10 – warsztaty z Laboratorium Pana Korka: kuchnia molekularna

a ponad to:
– dmuchańce
– malowanie twarzy
– brokatowe tatuaże
– kolorowe warkocze
– mini turniej piłki nożnej
– sportowe zabawy i gry z piłką prowadzone przez trenerów LKS Ogrodnik
– popcorn i lody

Serdecznie zapraszamy!

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach