festyn

Budżet Obywatelski
Festyn osiedlowy w Wartogłowcu
Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na festyn osiedlowy w dzielnicy Wartogłowiec organizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022. W programie wiele atrakcji dla rodzin oraz zabawa taneczna z zespołem Roka Band

W sobotnie popołudnie zapraszamy na rodziny festyn! Spotykamy się już o 16.00 i zaczynamy plenerowym spektaklem dla dzieci „Warzywny Show” w wykonaniu Teatru Mattenia. To niezwykła historia o warzywnych śpiewakach, którzy przygotowują występ na cześć Jana Brzechwy, pełna zwrotów akcji i świetnego humoru, który porwie nie tylko najmłodszych widzów. Tego dnia pojawi się także Burak Zenon i Ziemniak Andrzej. Wszyscy nie mogą doczekać się ich przybycia, ponieważ ich piosenka „Buraki, Ziemniaki to fajne chłopaki” bije rekordy popularności. Do teatru przybywa również Pan Brukselka, ponury urzędnik, którego zadaniem jest sprawdzenie, czy spektakl odbędzie się w sposób kulturalny. Nikt nie podejrzewa, że Brukselka zakochany jest bez pamięci w Kapuście Jolancie, najpiękniejszej aktorce i prawdziwej divie. Jakie historie opowiedzą nam zabawne warzywa? I czy Show w ogóle się zagotuje?
Tuż po spektaklu zapraszamy całe rodziny do świata sensoplastyki, czyli plastyki z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Będzie można tworzyć własną ciastolinę, slimy, zabawimy się, malując żywe postaci i tworząc graffiti. Nie zabraknie też animacji tanecznych oraz baniek mydlanych. Rodzinne chwile będzie można upamiętnić zdjęciem w fotobudce.
Od 19.00 do 22.00 odbędzie się zabawa taneczna z zespołem Roka Band z Tychów, który tworzą wokalistka Kasia i akompaniujący jej na instrumentach klawiszowych Adam. Jak twierdzą: „Nie ma imprezy, której byśmy nie rozkręcili”. Zapraszamy!

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach