koncert

Etno Dzika Plaża
Farben Lehre
Farben Lehre uświetni wielki finał Etno Dzika Plaża. Przypomni najlepsze kawałki ze swojego dorobku, ale przede wszystkim obudzi w nas niepokornego ducha, tak słowem, jak i muzyką.

Płocki zespół FARBEN LEHRE powstał we wrześniu 1986 roku, z inicjatywy ówczesnego studenta historii, wokalisty Wojtka Wojdy oraz perkusisty Marka Knapa. W pierwszym składzie znaleźli się również gitarzysta Robert Chabowski i basista Piotr Kokoszczyński. Do dnia dzisiejszego, przez historię kapeli przewinęło siłę łącznie ponad 20 muzyków.

W ciągu trzech minionych dekad ukazało się już 14 płyt studyjnych. Niezwykle bogatą dyskografię uzupełnia 11 płyt winylowych. Kapela od wielu lat intensywnie koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Do tej pory płoccy muzycy mają na swoim koncie ponad 2000 zagranych koncertów. Muzyka Farben Lehre jest energiczna, melodyjna, pełna radości z grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów, stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Muzycy nie ukrywają swoich fascynacji twórczością Sex Pistols, The Ramones, The Clash, The Pogues, Green Day, Ska-p, U2, New Model Army, Motorhead, Joy Division, The Cure, Nirvana, R.E.M., The Doors, The Beatles Czy The Rolling Stones.

Skład zespołu:
Wojciech Wojda – śpiew, teksty
Konrad Wojda – gitara, śpiew
Filip Grodzicki – bas
Gerard Klawe – perkusja
Mariusz Kumala – gitara (koncerty akustyczne)
Agata Wojda – śpiew, chórki (koncerty akustyczne)
Norbert Krzewski – perkusjonalia, fujarki (koncerty akustyczne)

Na wydarzenie zapraszają:
Miasto Tychy, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Invenio Polska, Tyskie Browary Książęce, Beach Bar Dzika Plaża

Patroni medialni:
Radio Katowice, Radio eM, folk24.pl, Pismo Folkowe, cojestgrane24.pl, Dziennik Zachodni

Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach