zwiedzanie

Dzień Przewodnika w Tyskich Browarach Książęcych
21 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego zapraszamy na niezwykłe spotkanie z przewodnikami tyskiego Browaru! Wybierz się na niezapomnianą podróż przez historię i kulturę z okazji Dnia Przewodnika w Tyskich Browarach Książęcych!

Wybierz się na niezapomnianą podróż przez historię i kulturę z okazji Dnia Przewodnika w Tyskich Browarach Książęcych!

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji w Centrum Wycieczkowym Tyskich Browarów Książęcych organizujemy wyjątkowe spotkanie z przewodnikami, z którymi na co dzień możecie wybrać się na wycieczkę po tyskim Browarze.

Poznaj bliżej świat przewodnictwa, zgłębiając kulisy ich codziennej działalności. To niepowtarzalna okazja, by spojrzeć zza kulis na to, jak wygląda praca przewodnika! Dołącz do nas i przeżyj wyjątkową podróż przez świat historii i anegdot.

A z kim będzie można się spotkać?

Stenia Dyduch – przewodnik od 17 lat związany z Tyskimi Browarami Książęcymi. Znana szerszej publiczności również ze swojej aktywności artystycznej. Prowadzi wycieczki w języku polskim, niemieckim, rosyjskim i po śląsku. Jest jedną z 4 osób, które przyczyniły się do stworzenia wycieczek i oprowadzania w języku śląskim. A jak trafiła do TBK? Tę ciekawą historie opowie podczas spotkania.

Wojtek Kantor – certyfikowanym piwoznawca. W roli popularyzatora piwa i kultury piwnej współpracował z ekspertami z dziedziny piwowarstwa i sensoryki, cały czas poszerzając i rozwijając swoje umiejętności. Spotkanie z piwem rozpoczął wiele lat temu, zajmując się po studiach historią piwowarstwa, szczególnie z terenu Czech, Moraw i Śląska. Co ważne brał udział w konsultacjach programu i scenariusza zwiedzania Muzeum Piwowarstwa i Browaru w Tychach.
Współpraca z Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, obecnie działające pod nazwą Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych zaowocowała m.in. serią felietonów, poświęconych browarom oraz znanym piwiarniom, publikowanych w periodyku „Świat Piwa”.

O tym jak to się stało i dlaczego zostali przewodnikami, oraz z jakimi nietypowymi sytuacjami musieli się mierzyć opowiedzą podczas spotkania.

Spotkanie odbędzie się 21 lutego w Centrum Wycieczkowym Tyskich Browarów Książęcych.
Tego dnia zapraszamy na wycieczkę o godz. 18.00 (bilety 10% taniej).
Wycieczkę poprowadzi Wojtek Kantor, a zaraz po niej ok godz. 19.30 odbędzie się spotkanie z przewodnikami.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych