festyn

Finał XXXIV Wojewódzkiego Konkursu „Policjant Roku Ruchu Drogowego”
Dzień Bezpieczeństwa 2024
Bezpieczeństwo, to podstawowa potrzeba każdego mieszkańca, dlatego warto przybyć na Dzień Bezpieczeństwa, by więcej dowiedzieć się na temat służb, które zajmują się ochroną życia i zdrowia każdego z nas na co dzień.

Wydział Ruchu Drogowego, którego propozycją na ten dzień będą konkursy wiedzy z zakresu ruchu drogowego, alkogogle, zadania na spostrzegawczość oraz tor sprawnościowy dla rowerów.
Swoje stanowiska tematyczne wystawią również: Wydział Prewencji, Wydziału Doboru i Szkolenia (rekrutacja i promocja zawodu policjanta), Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach (pierwsza pomoc), Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie.

Wystawionych zostanie wiele radiowozów i sprzętu znajdującego się na wyposażeniu Śląskiej Policji (m.in. Skoda Scala i BMW, Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, łódź policyjna, furgon wypadowy, quad, Ford Ranger pickup) oraz innych służb mundurowych. 

Można będzie zobaczyć pokazy posłuszeństwa psa służbowego, jazdy sprawnościowej motocyklem i posłuchać muzyki w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, której tyszanie mogli już wysłuchać podczas Tyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w 2023 roku.

Patronat nad wydarzeniem objęli Wojewoda Śląski Marek Wójcik oraz Prezydent Miasta Tychy Maciej Gramatyka.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach