performance

XIII Tyski Festiwal Performance / Reprodukcje Rekonstrukcje
Duetas Kisanaj – Agnieszka Janasik i Artur Janasik
Duet artystów swój performance, zbudowany na temacie przewodnim festiwalu (Reprodukcje Rekonstrukcje), zaprezentuje drugiego dnia XIII edycji Tyskiego Festiwalu Performance.

Agnieszka Alicja Janasik (Dąbrowa Górnicza / Berlin, 1995)
Od 2018 roku studentka Planowania miejskiego i regionalnego na Technicznym Uniwersytecie w Berlinie. Analizuje i bada otwarte przestrzenie publiczne, aktywna obserwatorka posługująca się językiem sztuki performance. Pasjonatka chodzenia i praktykowania ,,Patrol urbanisty’’ czyli analizy i kontroli rozwoju przestrzeni, aby dać poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom. W duecie z rodzonym bratem twory jako Duetas Kisanaj.

Artur Janasik / Rutra Kisanaj (Dąbrowa Górnicza / Cieszyn, 1990)
Urodzony w 1990 roku w Sosnowcu. Ukończył dyplom magisterski z malarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Aktualnie doktorant Sztuk Plastycznych, w dziedzinie performance art na macierzystej uczelni. Kieruje się poznaniem i rozwijaniem gestów codzienności w różnych aspektach zawodowych: nauczyciel rysunku i malarstwa w liceum plastycznym, animator działań plastycznych, aktor – statysta w filmach i serialach. Artysta napędza się  myślą: „Jeśli nie spróbujesz, to nigdy się nie dowiesz”. Często pracuje pod pseudonimem/ananimem: Jutra Kisanaj. W pracach z ostatniego okresu bada zjawisko obłędu.

Organizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.
Wydarzenie organizowane jest ze środków miasta Tychy

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach