warsztaty

Od negatywu do pliku
warsztaty fotograficzne i pokaz zdjęć Sławoja Dubiela
Pokazowe warsztaty fotograficzne i pokaz zdjęć ze Sławojem Dubielem – artystą fotografem, który nigdy wcześniej nie pokazywał swoich zdjęć w Tychach – to efekt współpracy Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego i Muzeum Miejskiego w Tychach.

Prowadzi: Sławoj Dubiel – członek Związku Polskich Artystów Fotografików (Okręg Opolski). Specjalizuje się w klasycznej fotografii krajobrazu i fotografii przestrzeni postindustrialnych. Znany z działalności edukacyjnej, współzałożyciel Fundacji Warsztatów Fotograficznych 2.8. W 2017 roku otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury.

Jak sam pisze, zaplanowane zajęcia obejmą tematykę reprodukcji klasycznych negatywów (wielkoformatowych i małoobrazkowych) za pomocą cyfrowej lustrzanki z obiektywem macro. Można będzie dowiedzieć się, jak przygotować stanowisko do reprodukcji, jak wygląda proces reprodukcji z wykorzystaniem komputera, a także obróbka negatywu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zaprezentuje także swoje fotografie.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w warsztatach, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

więcej infromacji:
www.muzeum.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne