spektakl

Monodram Pawła Drzewieckiego
„Czy to serce pękło?”
reż. Aneta Drzewiecka
W wigilię 101 urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapraszamy na przejmujący muzyczno-słowny spektakl w wykonaniu Pawła Drzewieckiego.

To muzyczny spektakl teatralny, którego scenariusz zbudowano na wybranych wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Opowiada o miłości i wspólnej drodze dwojga bliskich sobie ludzi, którzy próbowali przetrwać okrutny czas wojny. Bohaterem przedstawienia nie jest sam Baczyński, ale przedstawiciel „pokolenia Kolumbów” – człowiek młody, z głową pełną marzeń i życiowych pragnień, których realizację uniemożliwił koszmar wojny.

„Monodram Pawła Drzewieckiego w całości wypełniony jest wierszami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Czytanymi i śpiewanymi. Wszystko dzieje się na gruzach Warszawy po powstaniu. Bohater przedstawienia znajduje w nich walizkę z wierszami, którymi opowiada m.in. grozę tamtych dni i swoją miłość do dziewczyny (…). Przepiękny spektakl, piękne doświadczenie urody poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego” – pisze na łamach serwisu Tychy NaszeMiasto.pl Jolanta Pierończyk.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach