spektakl

„Ciemny Teatr”
reż. nauczyciele ZSS nr 4, Teatr Pod Czwórką
Teatr tworzą uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Zapraszamy na ten wyjątkowy spektakl do sali Dark galerii Tichauer Art Gallery w Tychach.

„Teatr pod Czwórką” Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu powstał w 2014 roku z inicjatywy nauczycieli, dla których teatr jest nie tylko formą terapii, lecz prawdziwym, artystycznym wydarzeniem, obszarem twórczych poszukiwań. Zespół teatralny jest laureatem wielu nagród, wyróżnień w ogólnopolskich, wojewódzkich przeglądach i prezentacjach teatralnych twórczości osób z niepełnosprawnością intelektualną. Odnosi również sukcesy w przeglądach teatralnych mierząc się z twórczością osób pełnosprawnych.

Przedstawienia, które powstają oparte są na konwencji teatru ruchu, pantomimy, teatru cieni i teatru czarnego tła. Dużą rolę odgrywa w nich pamięć ruchowa i przestrzenna. W funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną istotną rolę odgrywają działania, które przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju ich osobowości, rozwijaniu zainteresowań oraz nabywaniu umiejętności społecznych. Przestrzenią, która sprzyja rozwojowi ekspresji plastycznej, ruchowej, muzycznej jest teatr, pełniący również funkcję integracyjną. Zajęcia teatralne kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocję oraz wyostrzają wszystkie zmysły uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Wprowadzenie uczniów w świat sztuki poprzez zajęcia teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija intelektualnie wzbogacając ich świat nowymi treściami, poszerza słownictwo, rozwija logiczne myślenie, kształci pamięć, uwagę, eliminuje nieśmiałość i lęk. Jest punktem wyjścia do uaktywnienia wszelkich sfer psychicznych.

Część kwoty zebranej z biletów będzie wsparciem dla działalności „𝐓𝐞𝐚𝐭𝐫𝐮 𝐩𝐨𝐝 𝐂𝐳𝐰𝐨́𝐫𝐤𝐚̨” Zespołu Szkół Specjalnych nr 4.

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Tichauer Art Gallery