pokaz

Noc Muzeów 2023
Ci wspaniali tyszanie w swych szalejących pojazdach
pokaz wyjątkowych filmów i fotografii sportowych z lat 50., 60. i 70.
Sportowym punktem tegorocznej tyskiej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów będzie pokaz unikatowych archiwalnych fotografii i filmów z Tychami w roli głównej, po którym zaprosimy do zwiedzenia wystawy stałej Tyskiej Galerii Sportu.

Jak tyszanie i tyszanki przed kilkudziesięcioma laty spędzali na sportowo wolny czas? Z pokazu unikatowych zdjęć wyłoni się lista ulubionych miejsc i sposobów na aktywny wypoczynek w mieście. Będzie też okazja obejrzeć nagrany amatorską kamerą filmowy zapis z rozegranych w 1963 roku na tyskich ulicach mistrzostw Polski w wyścigach samochodów i motocykli oraz zawodów kolarskich.


Po filmowo-fotograficznej prezentacji uczestnicy i uczestniczki spotkania będą mogli obejrzeć z przewodnikiem multimedialną wystawę stałą „Sportowa strona miasta. Historia. Wydarzenia. Mistrzowie”, gdzie czekają – prezentowane w atrakcyjnej formie – historie i ciekawostki, związane z największymi sukcesami sportowców z naszego miasta, a do obejrzenia liczne pamiątki i trofea tyskich sportowców.

 

fot. 1 i 2. wyścigi samochodowe w Tychach w 1963 roku, fot. E. Spot, ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach