festyn

20. Rocznica Wstąpienia Polski do Unii Europejskiej / ŚLĄSKIE! EUROPA!
Big Cyc
Big Cyc to zespół, który spędził ponad 36 lat w trasie. Mówi się, że są jak stare wino, coraz lepsi i coraz bardziej wytworni. By się o tym przekonać trzeba pojawić się na ich koncercie 22 czerwca w Parku Miejskim Solidarności w Tychach.

Zespół swój program opiera na wnikliwej obserwacji polskiej rzeczywistości, a ich przeboje z pierwszych i kolejnych płyt, inspirowane jak powszechnie wiadomo literaturą Gombrowicza, Mrożka czy Witkacego, do dziś stanowią ich satyryczną wizytówkę.

Big Cyc na swoim koncie zgromadził Złote i Platynowe Płyty, a w historii ich występów można znaleźć koncerty na festiwalach i liczne nagrania dla telewizji.

Od 35 lat grają w niezmienionym składzie: Dżej Dżej, Dżery, Piękny Roman i Skiba, wzbogaconym o klawisze Piotra GadakaSztajdla i jazgoczące gitary Marka Marasa Szajdy.

Członkowie zespołu gwarantują stary, dobry polski rock w najlepszym wykonaniu plus pogodę ducha, która pozwoli przetrwać wszelkie kryzysy. Z Big Cycem zawsze weselej!

Koncert odbędzie się w ramach IV Zawodów Balonowych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego, organizowanych z okazji 20. Rocznicy Wstąpienia Polski do Unii Europejskiej – ŚLĄSKIE! EUROPA!

Program:
05.30 – LOT KONKURSOWY – start balonów z Parku Miejskiego Solidarności*
14.00 animacje dla dzieci (dostępne do 19.00) m.in. pokaz wielkoformatowych latawców i warsztaty tworzenia latawców z Fundacją Strefa Mocy, dmuchańce, zabawy z Teatrem Trip i Tyszakami, malowanie twarzy, balonowe zoo, pokazy baniek mydlanych
16.00 – kabaretowy występ Marcina DAŃCA
17.00 – koncert zespołu BLUSZCZ
18.00 – koncert zespołu LEEPY
19.00 – LOT KONKURSOWY – start balonów z Parku Miejskiego Solidarności*
19.30
– DJ set
20.00 – koncert zespołu BIG CYC
22.30 – Nocny pokaz balonów*

*Loty i pokazy balonów odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Godziny i miejsca startu lotów mogą ulec zmianie. Decyzję podejmie kolegium sędziów przed każdym z lotów.

Ponad to, przez cały czas trwania imprezy dostępna będzie strefa gastronomiczna oraz strefa NGO.

Organizatorzy: Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris i Miejskie Centrum Kultury w Tychach

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach