koncert

XXXVIII Festiwal Szantowy Port Pieśni Pracy
Banana Boat
Sekstet wokalny, specjalizujący się w oryginalnej twórczości autorskiej w dziedzinie współczesnej piosenki żeglarskiej, neo-szant oraz w autorskiej interpretacji szant klasycznych zagra na tegorocznej edycji Festiwalu Port Pieśni Pracy.

Zespół powstał w 1994 r. i zadebiutował występem na Tratwie’94 w Katowicach. Pierwszy skład rozwiązał się dwa lata później. W 1998 r. zespół wznowił działalność w pięcioosobowym składzie, a w ostatnich miesiącach 2008 r. wzmocniony pięknym, ciepłym basem Piotra „Qdysia” Wiśniewskiego, stał się sekstetem.
Charakterystyczne koszulki (sześć kawałków banana) pojawiają się wszędzie tam, gdzie znajdą się ludzie, którzy chcą się dobrze bawić przy muzyce a cappella, płynącej wyłącznie z sześciu męskich gardeł oraz obejrzeć jedyne w swoim rodzaju, uśmiechnięte bananowo-szantowe show.

Zespół został niegdyś nazwany przez Wojciecha Wieczorka – Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Tychach „uśmiechem polskiej sceny szantowej”. Spragnieni takiej pozytywnej energii na pewno dostaną ją bezpośrednio ze sceny.

Skład zespołu:
Tomasz Czarny
Maciej Jędrzejko
Paweł Jędrzejko
Paweł Konieczny
Michał Maniara
Piotr Wiśniewski

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach