koncert

Festiwal Szantowy Port Pieśni Pracy // Zimowa Rozgrzewka
Atlantyda
Za oknem zima, więc trzeba się rozgrzać. Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy może w tym pomóc. Zapraszamy wszystkich fanów szant na to coroczne wydarzenie.

Atlantyda to zespół złożony z muzyków z różnych stron Polski: Trójmiasta, Warszawy i Sanoka. Grupa powstała na przełomie 1994 i 1995 roku, ale część muzyków współtworzyła już wcześniej znane grupy sceny szantowej.
Repertuar muzyczny stanowią tradycyjne piosenki morskie oraz współczesne kompozycje założyciela grupy Sławomira Klupsia. Wśród najbardziej popularnych należy wymienić utwory tradycyjne, takie jak „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Dzień Św. Patryka” czy „Marco Polo” piosenkę Hughie Johnsa z polskim autorskim tekstem Sławka.

Najbardziej popularnym utworem Sławka stał się „Pożegnalny ton”, który od wielu lat jest śpiewany na zakończenie wielu koncertów muzyki morskiej. Wśród piosenek współczesnych warto wymienić także takie tytuły jak: „Tak jak ptaki na błękitnym niebie”, „Irlandzki żeglarz”, „Tańcz gdy zabawa trwa” czy „Billy boy”.
Koncert Atlantydy to mieszanka starych i nowych utworów w akustycznym brzmieniu, zawierający w sobie elementy muzyki folkowej oraz bluegrasu, tematycznie związanej z morzem i żeglowaniem. Akustyczne instrumenty: kontrabas, skrzypce, akordeon guzikowy, banjo, gitara i głosy stanowią o ostatecznym brzmieniu zespołu.

Atlantyda od lat jest gościem największych festiwali szantowych, laureatem wielu nagród m.in. plebiscytu na najbardziej znane piosenki morskie oraz gospodarzem Bałtyckiego Festiwalu Piosenki Morskiej w Gdyni. Współpracował przy nagraniach wielu programów radiowych, telewizyjnych dla stacji regionalnych, ogólnopolskich, oraz dużych sieci takich jak Planet, czy ZDF. Uczestniczył też w koncertach promocyjnych regat „Race 2000”.

Skład zespołu:
Sławomir Klupś – gitara, wokal
Krystian Sidor – kontrabas,
wokal
Remigiusz Kaliszkowski
– skrzypce, wokal
Paweł Klin – gitara, banjo

Radosław Kruszyna
– akordeon

Dodatkowo: 17.00-20.00 warsztaty marynistyczne oraz animacje dla dzieci – prowadzenie: Klub Żeglarski Ziemowit oraz 9. Harcerska Drużyna Wodna Konie Morskie

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach