spotkanie

Portrety Literackie
Anna Cieplak
Anna Cieplak to polska pisarka, aktywistka oraz animatorka kultury, która była dwukrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike i została laureatką Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza oraz Nagrody Conrada.

Zapraszamy na spotkanie z autorką powieści „Ciało huty”, „Rozpływaj się”, „Lekki bagaż”, „Lata powyżej zera” i „Ma być czysto”.

„Ciało huty”, najnowsza powieść Anny Cieplak, to intensywna przeprawa przez pięćdziesiąt lat marzeń i zmyśleń. 15 kwietnia 1972 roku wbito pierwszą łopatę pod budowę Huty Katowice. To również data złożenia obietnicy lepszego świata dla tych, którzy od lat szukali perspektyw na przyszłość. Wśród nich znaleźli się Ewa, Zygmunt i Ula – młodzi, pełni zapału, wierzący w misję, która została przed nimi postawiona.

Niemal pięćdziesiąt lat później. Niewiele pozostało z dawnych planów. Maja, studentka z aspiracjami, szuka własnej drogi. Świat roztacza przed nią wachlarz szans, ale czy jest możliwe osiągnięcie spełnienia w tak niestabilnej i chaotycznej rzeczywistości? Huta stanie się dla niej pretekstem do przyjrzenia się nie tylko minionym obietnicom, ale i swoim słabościom. Czy uda jej się odejść od egoizmu, aby dostrzec wspólny rytm czasów i ciał? Zapraszamy do lektury i podzielenia się refleksjami podczas spotkania z autorką. Spotkanie poprowadzi Alina Bednarz.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach