koncert

Fortepian plenerowy
Andrzej Zieliński i Marcin Wielgat: „Standardy bluesowe i rockowe”
Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe została wyznaczona nowa data koncertu. Zapraszamy na koncert duetu Zieliński & Wielgat 13 sierpnia 2023 r.

Fortepian plenerowy CADENZA na placu Baczyńskiego po raz pierwszy zagościł w kwietniu 2022 roku. Od tamtej pory mieszkańcy miasta mieli okazję na nim grać samodzielnie, jak również wysłuchać kilku koncertów fortepianowych w wykonaniu profesjonalnych muzyków.

Andrzej Zieliński – niewidomy wokalista, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor. Swoją muzyczną drogę rozpoczął już w latach 80. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami związanymi ze śląską sceną bluesową, ale również m.in. z Jarosławem Wajkiem (Oddział Zamknięty), czy Tomaszem Spodyniukiem (Bajm). Pierwszy zespół Andrzeja to F.B.T., z którym wystąpił na festiwalach w Jarocinie (1982), Silesian Rock (1982,1983), festiwalu Rawa Blues (1983), Rock na pojezierzu w Brodnicy (1983). Jako muzyk sesyjny występował na największych polskich scenach muzycznych i festiwalach takich jak Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (1992).

Marcin Wielgat – pianista, dyrygent. Miał okazję współpracować z wieloma chórami oraz solistami, prezentując szerszej publiczności takie dzieła jak „Msza koronacyjna” czy „Spatzen messe” W.A. Mozarta. Jako pianista ma na koncie współpracę z zespołami związanymi ze śląską sceną muzyczną, z którymi występował na wielu festiwalach m.in. na 46. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu czy Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla.

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach