koncert

Gościnnie
Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem
Projekt jest połączeniem dwóch muzycznych pokoleń i kultur – polskiej oraz greckiej, opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje, jednak zawsze z naciskiem na ich wymowę i liryzm z tezą, że konsekwentna poetycka wypowiedź może oprzeć się komercji.

Podczas jubileuszowego koncertu z okazji 50-lecia występów scenicznych Andrzeja Sikorowskiego zostaną zaprezentowane piosenki tego wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów. Tym razem wystąpi on w duecie z córką Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz innych wspaniałych muzyków, jak Gertruda Szymańska, Jakub Mietła i Tomasz Kupiec.
Artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą („Kap, kap, płyną łzy”) czy śpiewanych poza nią, takich jak: „Kraków Piwna 7”, „Lecz póki co żyjemy”, „Na całość”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, „Ale to już było”, oraz pochodzące z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt („Kraków-Saloniki”, „Sprawa rodzinna”, „Okno na Planty”).

Wykonawcy:
Andrzej Sikorowski – śpiew, gitara
Maja Sikorowska – śpiew (również w języku greckim)
Jacek Królik/Jarosław Meus – gitara
Tomasz Kupiec – kontrabas
Jakub Mietła – akordeon
Gertruda Szymańska – instrumenty perkusyjne
Alek Galas – realizator dźwięku

Informacje o Zespole na stronach: andrzejsikorowski.pl i majasikorowska.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

WIKART Małgorzata Wnuk