wernisaż

Paulina Niemczyk
„Anatomia koloru”
malarstwo
Zapraszamy 17 marca na wernisaż wystawy malarstwa Pauliny Niemczyk.

„KOLOR – intensywny, nasycony, fascynujący. Myśląc kolor, mam przed oczami głębokie kobalty, słodkie karminy i błyszczące, słoneczne żółcienie. Nie mogę opisać koloru, bez nadania mu zapachu i smaku. Kolory to dla mnie materie nieujarzmione, dzikie i intensywne. Żyjące własnym życiem, które od czasu do czasu pozwalają nam ludziom, na pochwycenie, w celu złapania tej energii i mocy, która z nich płynie. Mają olbrzymią moc. Kolory, potrafią nas pobudzać, rozweselać. Użyte nieumiejętnie lub w nadmiarze, mogą sprawić, że będziemy odczuwać przygnębienie, smutek czy rozdrażnienie. Zapraszam do mojej subiektywnej i osobistej podróży po świecie koloru i jego odcieniach, do mojej własnej Teorii koloru.” – Paulina Niemczyk

Paulina Niemczyk – malarka i edukatora artystyczna. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W 2011 roku uzyskała również dyplom projektanta ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tkaniną artystyczną, fotografią, tworzeniem obiektów i instalacji, organizacją wystaw i projektów. Brała udział w około sześćdziesięciu wystawach i pokazach indywidualnych i zbiorowych, na poziomie krajowym i międzynarodowym. Pierwsze prace zaczęła sprzedawać już na studiach. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Krakowie, Warszawie, Paryżu, Wiedniu i Berlinie. W swoich pracach czerpie inspiracje z natury, architektury i podróży. Fascynują ją obce kultury i orientalne wzornictwo. Nieustannie odkrywa piękno człowieka i zawarte w nim kolory.

Kolekcje jej prac na papierze, można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej – Tichauer Art Gallery, w Tychach. Od maja do grudnia 2021 roku przeprowadziła serie działań edukacyjno-artystycznych dla lokalnej społeczności w ramach autorskiego projektu „Lacus” w Muzeum Miejskim w Tychach. Obecnie uczy podstaw rysunku i malarstwa w prywatnych pracowniach plastycznych. Mieszka i pracuje w Tychach.

Wystawa potrwa do 21 kwietnia 2023 roku.

 

 

 

 

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejska Galeria Sztuki OBOK