performance

XIII Tyski Festiwal Performance / Reprodukcje Rekonstrukcje
Alicja Kochanowicz i Maciej Kwietnicki
Duet artystów swój performance, zbudowany na temacie przewodnim festiwalu (Reprodukcje Rekonstrukcje), zaprezentuje drugiego dnia XIII edycji Tyskiego Festiwalu Performance.

Alicja Kochanowicz (Toruń, 1993)
Artystka audiowizualna. W swoich działaniach wykorzystuje performance, fotografię, wideo i dźwięk. W pracach koncentruje się na człowieku i jego relacjach z otoczeniem, coraz bardziej skłaniając się w stronę tematu antropopresji oraz zmian klimatycznych. Lubi myśleć, że w pozornie nieistotnych, ukrytych w codzienności działaniach tkwi potencjał zmiany.

Maciej Jerzy Kwietnicki (Toruń, 1984)
Artysta konceptualno-wizualny. Działacz i współtwórca wielu inicjatyw artystycznych i edukacyjnych w tym Grupy nad Wisłą i Niemiejsca. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw, plenerów i festiwali. Zajmuje się działaniami performance, tworzy instalacje i obiekty. Jest doktorantem szkoły doktorskiej Academia Artium Humaniorum na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W swej pracy doktorskiej skupia się na konsolidacji badań wywodzących się z myśli humanistycznej i dyskursów środowiskowych z nowymi praktykami postartystycznymi. Celem pracy jest wytworzenie transdyscyplinarnych metod artystyczno-badawczych zwiększających zrozumienie czekających nas zmian spowodowanych katastrofą klimatyczną.

Organizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.
Wydarzenie organizowane jest ze środków miasta Tychy

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach