koncert

4 Szmery
Jak sami członkowie zespołu opowiadają: „4 Szmery powstały w 1996 roku w Bochni w wyniku spożycia dużej ilości płynów wysoko procentowych”.

Najpierw 4 Szmery urodziły się w umysłach Jarka Srogi (gitara) i Andrzeja Tabora (bębny), aby potem już w normalnym pięcioosobowym składzie rozpocząć regularne występy w knajpach.

Początkowo była to muzyka oparta na własnych kompozycjach, w których słychać było wpływy ukochanego przez członków zespołu AC/DC, przeplatana utworami braci Young. Pierwszy wokalista – Piotrek Pastuszak, preferował sposób śpiewania Briana Johnsona, stąd też w muzyce 4 Szmerów więcej było nowego AC/DC.

Pierwszy skład zespołu przetrwał dwa lata. Wiosną 1999 roku garaż domu na wzgórzu zaczął spędzać sen z powiek okolicznych mieszkańców, a duch „Bona” zaczął pojawiać się coraz częściej w ciemnych uliczkach „Babilonu” (tak o swoim mieście mówią muzycy zespołu).

Po kilkumiesięcznych próbach „szmery garażowe” postanowiono zmienić na „sceniczne”. Zespół udał się do Nowego Sącza do „Jazz Klubu Absolwent”, aby zaprezentować swój repertuar. Dzięki udanemu występowi zespół otrzymał zaproszenie do występu na Juwenaliach WSB u boku T.Love. Ten koncert spowodował, że zespół postanowił poszerzyć swój repertuar o kolejne kompozycje AC/DC.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Art Music Club Tychy