Marcin Wyrostek – wirtuoz akordeonu, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, lider światowej klasy projektów i zwycięzca II edycji programu „Mam Talent!”. Laureat prestiżowych konkursów międzynarodowych, kilkukrotnie nominowany do Fryderyków, zdobywca m.in. Statuetki Sopot Top i Bestsellera Empiku. Jego dyskografia to siedem albumów, w tym prawdziwe kamienie milowe:
– Magia del Tango – potrójna platyna
– Coloriage – podwójna platyna
– For Alice – platyna
Wyrostek koncertował w najważniejszych salach w kraju – od NOSPR po Filharmonię Narodową – a wszędzie towarzyszy mu wierna publiczność oczarowana jego talentem i niezwykłą muzyczną wrażliwością.
Na scenie towarzyszyć mu będą wybitni muzycy zespołu Ethno Coloriage, tworzący energetyczny, kolorowy i pełen emocji skład:
Marcin Wyrostek – akordeon
Wiola Malchar-Orynicz – wokal
Stanisław Słowiński – skrzypce
Piotr Zaufal – gitara basowa
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne
Ich wspólne koncerty to intensywna, pełna barw podróż muzyczna – jednocześnie zakorzeniona w tradycji i otwarta na światowe wpływy.
Zaprezentowany przez muzyków program Harmonia Świąt będzie finałem pełnym wzruszeń i magii. W programie znajdą się: najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, świąteczne utwory z różnych zakątków świata, autorskie aranżacje z płyty Harmonia Świąt, która stała się jedną z najbardziej cenionych świątecznych propozycji w Polsce.
To koncert, który łączy pokolenia – pełen ciepła, wspólnego śpiewania i muzyki, która tworzy prawdziwie świąteczną atmosferę.
Zakończmy tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Tychach w harmonii, pięknie i radości razem z Marcinem Wyrostkiem i Ethno Coloriage.
Link do wydarzenia:

