Przegląd Konkursowy Rock na Plaży 2024

Przegląd konkursowy w ramach festiwalu Rock na Plaży 2024 odbędzie się 7 września na Dzikiej Plaży w Tychach.

Celem przeglądu konkursowego jest wyłonienie przez jury trzech zespołów, które będą miały zaszczyt wystąpić na Rock na Plaży 2024 przed takimi gwiazdami jak Spięty, Illusion i Dżem. Udział w wydarzeniu stwarza uczestnikom wyjątkową szansę na promocję swojej twórczości oraz konfrontację z artystami o wieloletnim doświadczeniu.

Dwa zespoły zostaną wybrane na podstawie nadesłanych zgłoszeń, natomiast trzecim uczestnikiem jest laureat VIII edycji konkursu „Dla Tych zagrają – Nowa Fala Tyskich Brzmień 2024” – zespół Viadomo.

Do przeglądu konkursowego mogą przystąpić soliści, grupy i zespoły muzyczne, które wykonują szeroko pojętą muzykę rockową wraz z jej różnymi odmianami, opartą na własnym repertuarze. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie zgłoszenia i pięciu utworów, z których przynajmniej dwa muszą być zarejestrowane „na żywo”.

Termin nadsyłania zgłoszeń i materiałów upływa 19 lipca 2024 r. Decydująca jest data wpłynięcia zgłoszenia na skrzynkę mailową Organizatora. Wyniki kwalifikacji do finałowego przeglądu konkursowego zostaną ogłoszone do 25 lipca 2024 r. na profilu Facebook Miejskiego Centrum Kultury w Tychach oraz na stronie www.kultura.tychy.pl.

W skład Jury wchodzą:
przedstawiciel dziennikarzy muzycznych i przewodniczący jury – Paweł Chowaniec,
przedstawiciel autorów tekstów – Kazimierz „Filo” Galaś,
przedstawiciel Miejskiego Centrum Kultury w Tychach – Piotr Kumor.
Będą oni oceniać: aranżację, spójność stylistyczną, dobór elementów muzycznych, wokal (czystość, prawidłowa intonacja, emisja głosu, barwa, interpretacja tekstu, dykcja, dobór tekstu, siłę przekazu oraz całościowe wrażenie artystyczne). Wszystkie niezbędne informacje dotyczące udziału w konkursie znajdują się w regulaminie, który można pobrać poniżej.

Organizator: MCK Tychy
Sponsorzy: KSSE, Kompania Piwowarska S.A. producent marki Tyskie

Regulamin konkursu Rock Na Plaży 2024
Załącznik nr 1 Zgłoszenie uczestnika Rock Na Plaży 2024
Załącznik nr 2 Zgoda przedstawiciela ustawowego Rock Na Plaży 2023

GALERIA


Share