IV Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

W ramach projektu Śląskie! Europa! odbywającego się z okazji 20. Rocznicy Wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, zawodom balonowym In The Silesian Sky towarzyszyć będą liczne atrakcje.

22 czerwca w Parku Miejskim Solidarności w Tychach będziemy świadkami zmagań zawodników sterujących balonami na ogrzane powietrze, którzy powalczą ze sobą w ramach czwartej edycji Zawodów Balonowych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego, organizowanych z okazji 20. Rocznica Wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. To jednak nie wszystko! Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą m.in.: występ kabaretowy Marcina Dańca, koncerty zespołów: Bluszcz, Leepy i Big Cyc, plenerowe atrakcje dla rodzin oraz strefa NGO!

Program:
05.30 – LOT KONKURSOWY – start balonów z Parku Miejskiego Solidarności*
14.00 animacje dla dzieci (dostępne do 19.00) m.in. pokaz wielkoformatowych latawców i warsztaty tworzenia latawców z Fundacją Strefa Mocy, dmuchańce, zabawy z Teatrem Trip i Tyszakami, malowanie twarzy, balonowe zoo, pokazy baniek mydlanych
16.00 – kabaretowy występ Marcina DAŃCA
17.00 – koncert zespołu BLUSZCZ
18.00 – koncert zespołu LEEPY
19.00 – LOT KONKURSOWY – start balonów z Parku Miejskiego Solidarności*
19.30
– DJ set
20.00 – koncert zespołu BIG CYC
22.30 – Nocny pokaz balonów*

*Loty i pokazy balonów odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Godziny i miejsca startu lotów mogą ulec zmianie. Decyzję podejmie kolegium sędziów przed każdym z lotów.

Ponad to, przez cały czas trwania imprezy dostępna będzie strefa gastronomiczna oraz strefa NGO.

Wydarzenie organizowane jest z okazji 20. Rocznicy Wstąpienia Polski do Unii Europejskiej – ŚLĄSKIE! EUROPA!

Organizatorzy: Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris i Miejskie Centrum Kultury w Tychach

GALERIA


Share