Oskarowe krótkometrażówki

Oscary przyznawane przez Amerykańską Akademię Filmową to jedne z najbardziej prestiżowych nagród w świecie kina. Klub Wilkowyje MCK od lat organizuje pokazy nominowanych do Oscara filmów krótkometrażowych.

To świetna okazja, by podczas jednego wieczoru obejrzeć najciekawsze produkcje minionego roku.

Fabularne filmy krótkometrażowe to swego rodzaju nowele opowiedziane językiem kina: jedność czasu i miejsca akcji, wyraźnie zarysowane postacie, sprawnie prowadzona fabuła i mocny ładunek emocjonalny w finale. Ta forma ma wielu zwolenników, zarówno wśród twórców, jak i publiczności – także w Tychach.

Tegoroczny pokaz Oscar Nominated Shorts 2024 odbędzie się 8 kwietnia. Oprócz nagrodzonego statuetką filmu Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara (z uwielbianym, przez widzów Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowej, któremu towarzyszą Ralph Fiennes i Ben Kingsley), zobaczymy także cztery inne produkcje, nominowane przez Amerykańską Akademię:

  • Później (The After) / reż. Misan Harriman / Wielka Brytania
  • Niezłomny (Invincible) / reż. Vincent René-Lortie / Kanada
  • Kawaler szczęścia (Knight of Fortune) / reż. Lasse Lyskjær Noer / Dania
  • Czerwony, biały, niebieski (Red, White and Blue) / reż. Nazrin Choudhury / USA

W filmie Później poznamy historię Dayo (David Oyelovo), który po brutalnym incydencie w centrum Londynu próbuje odzyskać spokój ducha. W Niezłomnym doświadczymy dramatu ostatnich 48 godzin życia czternastoletniego chłopca, który desperacko pragnie wolności. Kawaler szczęścia to przypowieść o Karlu, który odkrywa, ile w stanie jest znieść jeden człowiek, a Czerwony, biały, niebieski opowie historię młodej dziewczyny Rachel (Brittany Snow), która stawia wszystko na jedną kartę, by przełamać trudności losu. Na koniec zanurzymy się w pastelowym świecie Wesa Andersona i jego Zdumiewającej historii Henry’ego Sugara. Film jest ekranizacją popularnego opowiadania Roalda Dahla o bogaczu, który zapragnął posiąść umiejętność widzenia bez używania oczu, by skuteczniej oszukiwać w grach hazardowych.

Pokaz Oscar Nominated Shorts 2024 jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, tak więc obowiązują zapisy (tel.: 32 227 26 22, 691 770 344, klub@mck.tychy.pl). Łączny czas maratonu: 135 minut.

oprac. SW 

GALERIA


Share