Wyniki konkursu „Tyskie Inicjatywy Kulturalne” na rok 2024

Pełniący obowiązki prezydenta Miasta Tychy Maciej Gramatyka informuje, że w dniu 27 lutego 2024 r. został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2024 roku, w zakresie: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.

Celem Tyskich Inicjatyw Kulturalnych, jak co roku, jest wzbogacenie miejskiej oferty kulturalnej, zapewnienie mieszkańcom Tychów warunków do rozwijania własnych talentów i zainteresowań z obszaru kultury i sztuki oraz aktywizacja społeczności lokalnej w życie kulturalne miasta.
W ubiegłym roku wśród realizowanych w ramach TIK projektów znalazły się, między innymi VIII Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon, III Międzypokoleniowy Konkurs Tańca Amatorskiego w Tychach, I Czerwcowe Spotkania Chóralne – Koncerty Chóru Cantate Deo, Orkiestry Kameralnej i solistów dla mieszkańców m. Tychy, a także Cykl warsztatów i wystawa w Galerii na Wolności.

W tym roku Miasto realizować będzie 11 projektów, w tym między innymi: produkcja spektaklu teatru tańca pod tytułem „Popioły. Milenium” (Stowarzyszenie Anatomia Rocka), IV Międzypokoleniowy Konkurs Tańca Amatorskiego w Tychach (Fundacja Internationaler Bund Polska), Przygotowanie spektaklu Grupy Artystycznej Teatr T.C.R. pt. „WYKLUDZENI” (Fundacja #wszystkierodzajeteatru), Dotknąć Kultury (Polski Związek Niewidomych Okręg Śląski Koło w Tychach) oraz inne projekty.

Jakie wydarzenia będą organizowane w 2023 roku? Wyniku konkursu dostępne są na stronie mcktychy.bip.gov.pl. Można je również pobrać w wersji PDF: INFORMACJA

Zwycięzcom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na realizacje zadań, o których na pewno będziemy informować na stronie kultura.tychy.pl, naszych social mediach, jak i w miesięczniku „Ramy Kultury”.

GALERIA


Share