Zimowe zwiedzanie z historią w tle

Zimowa wycieczka po browarze z kawalerami, Ślązaczką i grzańcem – to nowość w ofercie Centrum Wycieczkowego Tyskich Browarów Książęcych.

Podczas zimowego zwiedzania goście poznają historie z początku XX wieku, kiedy to kawalerowie odpowiedzialni byli za przygotowanie zimowych wydarzeń dla pracowników. Program wycieczki obfituje w opowieści o zimowych tradycjach, niezwykłych postaciach i wydarzeniach, które miały miejsce na tym terenie.

W ramach Tyskiej Szkoły Degustacji przybliżamy zwiedzającym kulturę serwowania piwa i łączenia go z wyjątkowymi potrawami – mówi Helena Pokus z Centrum Wycieczkowego Tyskich Browarów Książęcych. Tyskie Browary Książęce to również centrum kultury i rozrywki. Pragniemy zaznaczyć swoje miejsce zarówno na turystycznej, jak i kulturalnej mapie Polski. Koncerty zespołów, wystawy czy wydarzenia kulturalne, imprezy, które będą dodatkową atrakcją, stworzą unikalną atmosferę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim zapraszamy na wyjątkowe wycieczki, połączone ze spektaklami, takie jak „Nocne zwiedzanie” czy najnowsze „Zimowe historie”. Nasi niezawodni przewodnicy pozwolą spojrzeć uczestnikom na piwne dziedzictwo z innej perspektywy i podzielą się historią browaru z punktu widzenia mieszkających tu kiedyś pracowników. To podróż w czasie i przestrzeni, która zaskoczy, oczaruje i zainspiruje.

Ważnym nowym punktem programu zwiedzania są linie rozlewnicze. Jako jedyni w Polsce otworzyliśmy trasę zwiedzania linii rozlewniczych. Było to miejsce dotychczas niedostępne. Dzięki temu na własne oczy możecie Państwo zobaczyć, jak wygląda etap pakowania piwa i logistyka. To atrakcja niedostępna w innych obiektach – dodaje Helena Pokus.

Bilety na wydarzenia i zwiedzanie są do kupienia na miejscu w Centrum Wycieczkowym Tyskich Browarów Książęcych. Wstęp od 18 lat.

SW

 

GALERIA


Share