Kino wolnej miłości

Plenerowe seanse w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach swoimi początkami sięgają roku 2014.

Wtedy pojawił się pierwszy cykl pokazów plenerowych – W Starym Kinie, w ramach którego przez trzy sezony pokazywana była zupełna klasyka kina. Z czasem repertuar zmienił się na całkowicie współczesny i pojawiła się nowa nazwa – Kino FreeLove. Już w samej nazwie chcieliśmy zawrzeć fakt, iż wstęp na seanse jest zawsze bezpłatny, a ich tematem przewodnim jest miłość, która może mieć najróżniejsze oblicza. „Wolna miłość” do kina doskonale taką relację między widzem a konkretnym filmem oddaje.

Przez poprzednich osiem sezonów udało nam się pokazać dużo najważniejszych filmów ostatnich lat. Publiczność docenia kino, jakie prezentujemy, bo zjawia się na pokazach coraz liczniej, co doskonale udowodniły czerwcowe pokazy, bo na obu mieliśmy spory nadkomplet widzów. Od samego początku myślą przewodnią towarzyszącą wyborom filmów było, aby zawsze stawiać na tytuły, które najlepiej ogląda się razem, w większej grupie osób. To właśnie wspólne przeżywania emocji sprawia, że podczas seansów plenerowych w ogrodzie panuje taka niesamowita atmosfera, a każdy gag śmieszy podwójnie, i każde wzruszenie jest dużo głębsze.

To bogactwo gatunków i tematyki sprawia, że każdy na naszych pokazach znajdzie coś dla siebie – seanse pod chmurką to propozycja dla młodzieży, dorosłych i seniorów. Dlatego warto przejrzeć program „Kino FreeLove” na lipiec, sierpień i wrzesień już teraz, poczytać opisy filmów i wybrać coś dla siebie i znajomych, a później zasiąść – na krzesełku, leżaku, ławie czy własnym kocu i tuż po zachodzie słońca zatopić się w świecie srebrnego ekranu. W najbliższych dziesięciu tygodniach w ramach cyklu będziemy mieli okazję przypomnieć sobie plusy i minusy lat 90. (Powrót do tamtych dni), zaliczyć nostalgiczną, ale miejscami też bardzo radosną wycieczkę do tureckiej wsi (Almanya), wysłuchać wzruszającego głosu młodych muzyków (Piosenki o miłości), wziąć udział w bardzo dziwnym i nieokiełznanym rejsie (W trójkącie), przenieść się do hiszpańskiego teatru współczesnego pełnego absurdów i wielkich gwiazd światowego kina (Boscy) lub spróbować powalczyć o to, co najważniejsze, wraz z młodziutką bohaterką błąkając się po peryferiach małej miejscowości (Tonia).

Zapraszamy Państwa w magiczną podróż tegorocznego Kina FreeLove.

Piotr Kumor
Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Cały program cyklu Kino FreeLove znajdą Państwo tutaj.
Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tychach

GALERIA


Share