Przegląd Konkursowy Rock na Plaży 2023

Przegląd konkursowy w ramach festiwalu Rock na Plaży 2023 odbędzie się 2 września w Miejskim Parku Solidarności.

Celem przeglądu konkursowego jest wyłonienie przez Jury trzech zespołów, które będą miały okazję zagrać na Rock na Plaży 2023 przed takimi gwiazdami jak Nocna Zmiana Bluesa, Cree i Dżem. Dzięki temu uczestnicy będą mieli szansę na promocję swojej twórczości oraz konfrontację z artystami z wieloletnim doświadczeniem.

Dwa zespoły zostaną wybrane na podstawie nadesłanych zgłoszeń, trzecim jest laureat VII edycji konkursu „Dla Tych zagrają – Nowa Fala Tyskich Brzmień 2023” czyli Tosia Lazar, z którą wywiad można przeczytać w najnowszym numerze „Ram Kultury”.

Uczestnikami przeglądu konkursowego mogą być soliści, grupy, zespoły muzyczne wykonujące ogólnie pojętą muzykę rockową z jej odmianami, opartą o własny repertuar.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie 5 utworów, w tym minimum dwóch zarejestrowanych „na żywo”.

Nieprzekraczalny termin nadesłania zgłoszeń i materiałów to 23 lipca 2023 r. Liczy się data wpłynięcia zgłoszenia na skrzynkę mailową Organizatora.

Jury do 28 lipca 2023 r. oceni nadesłane materiały i spośród nich wybierze dwa zespoły, które zostaną zakwalifikowane do udziału w finałowych przesłuchaniach konkursowych, które odbędą się 2 września 2023 r. w godzinach od 15.00 do 17.00 na terenie Parku Miejskiego Solidarności w Tychach (tzw. „Plac Pod Żyrafą”).

Jury w składzie: Janusz Borzucki (Dżem), Sebastian Riedel (Cree), Marcin Bąkiewicz (dziennikarz muzyczny), Mateusz Poszwa (MCK Tychy) oceniać będzie: aranżację, spójność stylistyczną, dobór elementów muzycznych, wokal (czystość, prawidłowa intonacja, emisja głosu, barwa, interpretacja tekstu, dykcja, dobór tekstu), siłę przekazu, całościowe wrażenie artystyczne.

Wszystkie niezbędne informacje związane z przystąpieniem do konkursu znajdują się w regulaminie (do pobrania poniżej).

Regulamin konkursu Rock Na Plaży 2023
Załącznik nr 1 Zgłoszenie uczestnika Rock Na Plaży 2023
Załącznik nr 2 Zgoda przedstawiciela ustawowego Rock Na Plaży 2023

Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Tychach
Sponsorzy: FCA Poland, Kompania Piwowarska S.A. producent marki Tyskie, Invenio Polska

GALERIA


Share