Dzieciniec w Andromedzie

Dzieciniec teatralny to cykl projekcji filmowych i warsztatów dla dzieci, który tego lata będzie miał już swoją trzecią edycję. W każdą wakacyjną niedzielę, zawsze w samo południe, w Pasażu Kultury Andromeda będą odbywać się seanse.

Po filmie dzieci wraz z rodzicami mogą wziąć udział w tematycznych warsztatach plastycznych.

Wśród filmowych propozycji w ramach Dziecińca nie znajdziemy znanych, hitowych animacji, lecz ciekawe europejskie produkcje z przesłaniem. Młodzi widzowie będą mogli poznać przygody Filonka Bezogonka (adaptacja klasyki szwedzkiej literatury dziecięcej), radosną Ellę Bellę i jej przyjaciół (film nagrodzony na festiwalu Kino Dzieci), sympatyczną Mamę Mu (również znaną z serii popularnych książek), czy myszkę Yuku, która pragnie zdobyć szczyty Himalajów. Tyle z propozycji na lipiec. Sierpniowy program Dziecińca także jest wart uwagi. Może to więc ciekawa odskocznia (zarówno dla dzieci, jak i rodziców) od ogranych już (choć też często znakomitych) disneyowskich produkcji?

Po każdej projekcji będzie okazja, by zagadnienia poruszone w filmie „przepracować” twórczo podczas rodzinnych warsztatów plastycznych z Magdaleną Walczyk – arteterapeutką, projektantką i malarką.

Tegoroczna edycja Dziecińca różni się nieco od poprzedniej – wówczas uczestnicy mieli okazję obejrzeć ciekawe spektakle i wziąć udział w warsztatach teatralnych. Aktualna „filmowa” edycja przeniesiona jest – podobnie jak inne działania – do przestrzeni Pasażu Kultury Andromeda z uwagi na trwający w budynku Teatru Małego remont. Cykl Dzieciniec teatralny uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: „Kultura – Interwencje” edycja 2023.

Sylwia Witman

Organizator: Teatr Mały w Tychach

GALERIA


Share