Animacje dla dzieci w plenerze na Żwakowie

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do cotygodniowego uczestniczenia w animacjach, które poprowadzi Fundacja „W to mi graj”. Nie zabraknie dobrej zabawy, dawki wiedzy i aktywności fizycznej.

Program spotkań animacyjnych dla dzieci na placu zabaw przy ul. Nowej na Żwakowie został zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Animacje będą prowadzone przez Fundację „W to mi graj”. Odbywać będą się w każdy wtorek (aż do 8 sierpnia), w godz. 16.00-19.00.

4 lipca
W górę, w chmury!
Odlotowe popołudnie! Nim wsiądziemy w jeden z samolotów i odlecimy w siną dal, przez chwilę pozostaniemy na ziemi. Bo to, co dzieje się na płycie lotniska i w budynku terminala, jest równie ciekawe. Wyobrazimy sobie, jak wygląda kabina śmigłowca, jak wiele jest tam różnych przyrządów i dowiemy się od czego trzeba zacząć przygodę z lataniem. Aktorki i animatorki pokażą nam jak w artystyczny sposób sprawić, by zwykłe kartki potrafiły latać. Oraz co zrobić, by kolorowy wiatraczek zawsze zabrał nas w wakacyjną podróż.

11 lipca
Oczko! Wodne stworzydła
Jakie stworzenia tak właściwie żyją w stawie, rzece i morzu? A może jest tam znacznie więcej przeróżnych organizmów, których nie dostrzegamy na pierwszy rzut oka? Wraz z Panią Doktor od wodnych stworów dowiemy się na czym polega praca naukowców badających wodę, poznamy profesjonalny sprzęt wykorzystywany w badaniach naukowych. Poznamy również rozmaite preparaty – pijawki czy larwy i wiele, wiele innych. Uczestnicy wykonają własnego zwierzaka i oswoją go. Dzieci poznają proste zasady bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami.

18 lipca
Magia wakacji
Magiczny kapelusz potrafi przenosić nas w różne miejsca. Nasz gość wytłumaczy, że każdy kapelusz może być czarodziejski, jeżeli jego właściciel dużo czasu poświęca nauce sztuki iluzji. Spotkanie z uroczym, młodym magikiem i zajęcia z iluzji typu close up. Magiczne eliksiry rozpalą dziecięcą wyobraźnię, a wykonane własnoręcznie czarodziejskie różdżki na stałe zagoszczą w pokojach dziewczynek i chłopców.

25 lipca
Plenery pod gwiazdami
Rok Mikołaja Kopernika! Zapraszamy Was na lot w kosmos z najbardziej szalonymi ufoludkami. Będzie to najbardziej roztańczona, pełna przygód wyprawa. Wylądujemy na kilku znanych wam planetach, przelecimy przez Drogę Mleczną czy Czarną Dziurę, stworzymy razem prawdziwą Aleję Gwiazd. Nie może Was zabraknąć! Szykujcie dużo pozytywnej energii i uśmiechu.

1 sierpnia
HoHaHoHa harmonia
Na zajęciach królować będzie improwizacja animacyjna, przeplatana wszystkimi aktywnościami muzycznymi: śpiewem, tańcem, ruchem do muzyki, improwizacją ruchową, grą na instrumentach oraz swobodną zabawą. Instrumenty oraz rekwizyty, z których uczestnicy korzystają na warsztatach są stworzone z drewna, tkanin naturalnych tj. batyst bawełniany czy len lub pozyskane z recyklingu. Szanujemy planetę i nie chcemy tworzyć kolejnych plastikowych pomocy, które będą szkodzić środowisku, a co za tym idzie – naszym dzieciom.

8 sierpnia
Królestwo zabawy
Warsztaty, zajęcia i dworskie rozgrywki przeprowadzone przez Parę Królewską w pięknych szatach! Ćwiczenia teatralne i manualne zamienia dzielnicę Żwaków w prawdziwe Królestwo Zabawy. Szalone wyzwania ruchowe, integracyjne, wesołe i mądre. Zaprosimy też wszystkie księżniczki i rycerzy do tańca. Królewską przygodę zakończy pokaz wielkich baniek mydlanych.

 

GALERIA


Share