Wyniki Tychy Press Photo 2023

Łukasz Nenko, Ireneusz Kazimierczak, Aleksandra Grabowska oraz Michał Janusiński laureatami 23. edycji konkursu Tychy Press Photo

Tychy Press Photo to konkurs i wystawa fotografii dokumentalnej (do 2019 posługiwano się pojęciem fotografii prasowej), wymyślone przez fotografa Dominika Gajdę. Inspiracją dla tyskiej imprezy był słynny, organizowany już od ponad pół wieku, międzynarodowy konkurs World Press Photo. Od 20. edycji impreza przekształciła się w festiwal.

27 czerwca 2023 r. podczas uroczystego otwarcia 23. edycji Festiwalu Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Foto poznaliśmy laureatów konkursu. Mogły brać w nim udział osoby fotografujące, które mieszkały lub pracowały w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z miastem, ale w tym przypadku zgłaszane fotografie musiały być wykonane na terenie Tychów. Prace były wykonane w 2022 r. i dotyczyły szeroko pojętej fotografii dokumentalnej.
Prace
oceniło profesjonalne jury złożone z uznanych fotoreporterów, fotoedytorów i kuratorów w składzie Anna Lewańska, Arkadiusz Ławrywianiec, Grzegorz Maciąg oraz Wojciech Łuka. Przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:
Łukasz Nenko – Nagroda w kategorii „Najlepsze zdjęcie” za zdjęcie „Silesia”
Ireneusz Kaźmierczak – Nagroda w kategorii „Najlepsze zdjęcie – cykl dokumentalny” za cykl zdjęć „Tak było – tak jest”
Aleksandra Grabowska – Wyróżnienie w kategorii „Najlepszy Fotoreportaż” za reportaż „Różne oblicza macierzyństwa”
Michał Janusiński – Wyróżnienie za zdjęcie „Ucieczka”

Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja prac gościa specjalnego Grzegorza Maciąga, zatytułowana „Jorcajty”.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Foto: Ireneusz Kazimierczak

GALERIA


Share

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące