Wakacje w mieście z MCK

Wakacje w mieście mogą być równie udane, jak te wyjazdowe, wystarczy dobrze zorganizowany kalendarz, ponieważ atrakcji i wydarzeń w Tychach nie zabraknie!

Miejskie Centrum Kultury w Tychach przygotowało na czas wakacji bogatą ofertę półkolonii, warsztatów, animacji i festynów rodzinnych, oto ona:

Półkolonie

Półkolonie w Klubach mają charakter artystyczno-edukacyjny. Odbywają się warsztaty tematyczne, wycieczki, zapewniony jest ciepły posiłek. W każdym turnusie biorą udział dzieci w wieku 7-13 lat. Zapisy były dla wszystkich chętnych. Zostały jeszcze dwa wolne miejsca na pierwszy turnus w Wilkowyjach.

 • 6 turnusów w SMS w ramach Budżetu Obywatelskiego z pierwszeństwem dla dzieci z dzielnicy Balbina oraz Wartogłowiec.

Są to półkolonie o charakterze sportowo-artystycznym. Nabór jednak został już zakończony.

Warsztaty letnie

 • W sierpniu w Klubie Urbanowice odbędą się bezpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych, w grupach do 12 osób. Dla dzieci zaplanowaliśmy 6 terminów (9,11,16,18,23, 25.08.2023r.), a dla dorosłych 3 terminy (10,17,24.08.2023r.). Warsztaty będą trwały od 2 do 3 godzin – w zależności od grupy. Tematami warsztatów będą: gips, linoryt, fix media itp. Zapisy na zajęcia będą odbywać się w lipcu.
 • Warsztaty artystyczne w dzielnicy Mąkołowiec zaplanowane są w cyklu 2-tygodniowym w ramach Budżetu Obywatelskiego i dedykowane są dzieciom w wieku 7-13 lat. Warsztaty prowadzone są codziennie w dwóch 2-godzinnych blokach. Tematyka: taniec, ceramika, pantomima, fotografia.

Animacje plenerowe dla dzieci w dzielnicach miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego

  • Rynek, Stare Tychy: zabawy z animatorami teatru Lufcik na korbkę pn. „Wtomigrajki” w dniach 2 i 23 lipca oraz 26 sierpnia w godz. 15.00-18.00. Wstęp wolny, bez ograniczeń wiekowych.
  • Osiedle A: warsztaty w każdy wtorek wakacji, w godzinach od 16.00 do 18.00. Czas trwania każdego warsztatu to trzy godziny lekcyjne. Zajęcia dla dzieci od 7 do 12 lat. Tematyka: zabawy i ćwiczenia gimnastyczne metodą ruchu rozwijającego W. Sherbone, ekozabawa z naturalnymi klockami z drewna, zabawy podwórkowe z dawnych lat, warsztaty kreatywne, plastyka, zabawy sportowe.
  • Żwaków: zabawy na placu zabaw między ul. Nowa oraz ul. Zgody w każdy wtorek w godzinach 16.00–19.00 od 4 lipca do 8 sierpnia z Fundacją w To Mi Graj. Wstęp wolny, bez ograniczeń wiekowych.

Festyny:

 • Cielmice: Festyn rodzinny w Cielmicach, organizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego, odbędzie się 29 lipca,
 • Czułów: Festyn w dzielnicy Czułów, organizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego, odbędzie się 5 sierpnia,
 • Stare Tychy: Festyn starotyski, organizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego, odbędzie się 26 sierpnia,
 • Wartogłowiec: Dożynki Miejskie 2023, odbędą się 27 sierpnia.

 

GALERIA


Share