30 lat i 40 sekund

„40 sekund” to tytuł nowego przedstawienia teatru WAMPA, którego premiera odbędzie się 2 czerwca o godzinie 18.00 i 19.30 w MDK 1 w Tychach. Teatr w tym roku obchodzi swoje 30-lecie działalności.

Autorski Teatr Ruchu „Wampa” powstał w 1993 roku i obchodzi właśnie 30-lecie swojej działalności. Założycielką i reżyserką zespołu do 2007 roku była Dagmara Łanucha, od września 2007 roku opiekę nad teatrem przejęła Monika Szydłowiecka (wieloletnia podopieczna i aktorka teatru). Specyfika pracy teatru „Wampa” polega na współtworzeniu spektaklu przez całą grupę. Ogromna większość przedstawień to produkcje autorskie, od kilku lat jednak grupa zaczęła szukać inspiracji w literaturze, tworząc spektakle na motywach wybranych dramatów i powieści. Autorski Teatr Ruchu „Wampa” posługuje się w swoich spektaklach nie tylko słowem, ale w znacznej mierze ruchem, który staje się równoprawnym środkiem wyrazu artystycznego. Zespół jest laureatem wielu konkursów, a dla kilku osób teatr „Wampa” stał się początkiem profesjonalnej aktorskiej drogi zawodowej.

O spektaklu:
„Inni mają gorzej”, „Nie przesadzaj”, „Idź pobiegaj”, „Jak będziesz dorosła to zobaczysz co to są prawdziwe problemy”, „Wiem lepiej co dla ciebie dobre”, „Zmarnujesz sobie życie” – to tylko kilka haseł, które zbyt często słyszeli bohaterowie spektaklu. Przedstawione w nim historie to głos młodego pokolenia, z którego dowiadujemy się, co tak naprawdę jest ważne dla młodych ludzi, czego potrzebują, czego się boją, z czym na co dzień się mierzą, do czego dążą i co może się stać kiedy stają się przezroczyści? Co 40 sekund ktoś na świecie podejmuje decyzję, która zmienia wszystko!

Reżyseria i choreografia: Monika Szydłowiecka
Tekst: zespół
Obsada:
Małgorzata Andzel
Martyna Brzeźnicka
Julia Brudny
Julia Danielczyk
Maja Grzywacz
Mateusz Ivantsov
Lena Lewartowska
Małgorzata Majewska
Adela Moor
Magdalena Strzelecka
Ewelina Tomczyk

W celu rezerwacji bezpłatnych wejściówek proszę dzwonić pod numer: 032 227 30 59

GALERIA


Share