Przy plenerowym fortepianie

W maju tradycyjnie ruszył sezon imprez plenerowych. Do tyskiego kalendarza kulturalnego wracają m.in. koncerty na plenerowym fortepianie Cadenza. 

Przy instrumencie, który stanął na placu Baczyńskiego mniej więcej rok temu, zasiadali już znakomici pianiści, w tym Henryk Jan Botor i Mateusz Krzyżowski. W tym sezonie także będzie można się cieszyć muzyką w plenerze w niedzielne popołudnia. W cyklu pod nazwą Poznaj różne oblicza fortepianu zaplanowano siedem koncertów, a pierwszy z nich odbędzie się w ostatnią niedzielę maja. Wtedy to na szalone „Show Przy Fortepianie” zaprosi tyską publiczność Adam Snopek. Artysta znany jest z żywiołowych spektakli muzycznych, do których aktywnie wciąga publiczność. Jego autorski program nosi nazwę Od Bacha do AC/DC, czyli o muzyce na wesoło. Pianista z wielkim humorem i dystansem podchodzi do największych przebojów wszelkich gatunków. Jednak to „lekkie” podejście nie zmienia faktu, że Adam Snopek to artysta znakomicie wykształcony absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach i laureat I Nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej.

W kolejnych miesiącach przy plenerowym fortepianie zasiądą Grzegorz Tarwid, duet Dombrova Piano Duo, Klaudiusz Jania, Łukasz Szubski, Marcin Wielgat, Jan Kanty Mikosz i Jakub Mariańczyk. Usłyszeć będzie można zarówno klasykę, jak i aranżacje współczesnych przebojów muzyki rozrywkowej.    

Sylwia Witman

PROGRAM:

Plac K.K. Baczyńskiego

28.05, godz. 17.00
Adam Snopek
Show przy fortepianie
Od Bacha do AC/DC czyli o muzyce na wesoło

11.06, godz. 17.00
Dominik Strycharski & Grzegorz Tarwid
koncert w ramach XII Tyskiego Festiwalu Perfomance

25.06, godz. 17.00
Dombrova Piano Duo
Od Moniuszki do Nirvany – fortepian na cztery ręce

9.07, godz. 17.00
Klaudiusz Jania
Tribute to Wodecki 

23.07, godz. 17.00
Łukasz Szubski
Piano Best Covers

6.08, godz. 17.00
Andrzej Zieliński & Marcin Wielgat
Standardy bluesowe i rockowe

27.08, godz. 17.00
Jakub Mariańczyk i Jan Kanty Mikosz
Koncert muzyki polskiej solo i na cztery ręce

Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Tychach

GALERIA


Share