Aukso z nominacjami do Fryderyków!

Poznaliśmy nominowanych do nagrody „Fryderyk” w kategoriach muzyki poważnej. Z uznaniem Członków Akademii Fonograficznej spotkały się dwa albumy nagrane przez Aukso – Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy, które łącznie zyskały 3 nominacje.

Do tegorocznej edycji konkursu Nagrody Muzycznej „Fryderyk” 2023, która przyznawana jest w Polsce od 1995 r., zgłoszono aż 194 wydawnictwa z muzyką poważną, a 115 zostało zakwalifikowanych do kategorii Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej. W internetowym głosowaniu członkowie Akademii Fonograficznej wskazali nominowane albumy w jedenastu kategoriach muzyki poważnej.

„Dwie nominacje otrzymał kolejny album PWM z serii Anaklasis z muzyką Aleksandra Nowaka i librettem Szczepana Twardocha. W edycji 2022 płyta tego duetu Syrena. Melodrama Aeterna wyróżniona została nominacją w kategorii Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej i otrzymała Fryderyka w kat. Muzyka Oratoryjna i Operowa, a w edycji 2021 Akademia wyróżniła nominacją album Drach. Dramma per musica. W tym roku płyta Pokora. Dramma Giocoso z udziałem AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy także otrzymała nominacje w tych dwóch kategoriach. AUKSO pod dyrekcją swojego dyrektora Marka Mosia otrzymało także nominację w kategorii Muzyka Orkiestrowa dla płyty Pokolenie ’51 z muzyką Eugeniusza Knapika, Andrzeja Krzanowskiego i Aleksandra Lasonia.”

Źródło: fryderyki.pl

Całej Orkiestrze Kameralnej Miasta Tychy AUKSO, jej dyrygentowi oraz dyrektorowi artystycznemu Markowi Mosiowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wygraną we wszystkich kategoriach, w których zostali nominowani!

 

GALERIA


Share