„SIESTA w drodze” ma przystanek w Tychach

Wszystko to za sprawą aktualnie odbywającej się wystawy fotografii polskiego dziennikarza muzycznego, kompozytora, autora tekstów, podróżnika i fotografa – Marcina Kydryńskiego, w Tichauer Art Gallery w Browarze Obywatelskim w Tychach.

Tytuł wystawy Lizbona. Miasto muzyki i miłości nie powstał przypadkiem. Oglądając zdjęcia w industrialnych przestrzeniach, można obserwować tętniące życiem ulice słonecznej stolicy Portugalii. Przepełnione muzyką i miłością do życia, które swobodnie przemija. Taki spacer wśród fotografii pozwala przenieść się na Półwysep Iberyjski i dokonać refleksji nad istnieniem, podziwiając przy tym kunszt fotograficzny artysty.

Wystawa Lizbona. Miasto muzyki i miłości to zapowiedź marcowego koncertu (23 marca, godz. 20.00) topowej portugalskiej artystki gatunku fado – Fábii Rebordão w Sali Słodownia. Warto odnotować, że koncert to część projektu Marcina Kydryńskiego „SIESTA w drodze”, który po raz pierwszy w historii zawita do naszego miasta! Sama SIESTA to prezentacja szerokiego spektrum światowych artystów i nieskrępowana, przyjazna człowiekowi muzyka. Pomysł projektu wywodzi się z autorskiej audycji Marcina Kydryńskiego „Pora siesty” pojawiającej się w każdą niedzielę na antenie Radia Nowy Świat. Bilety na to wydarzenie można nabyć wyłącznie na eBilet, uprawniają one również do wstępu na wystawę fotografii w Tichauer Art Gallery.

Fábia Rebordão zapowiedziała na nadchodzącą trasę koncertową po Polsce utwór w naszym języku. To dodatkowy smaczek, który wśród ogromnego zainteresowania nadchodzącym wydarzeniem dodaje pikanterii.
Tematyka Portugalii od dawna gości na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach, chociażby w znanej restauracji Tichauer Restaurant, gdzie można zasmakować prawdopodobnie najlepszej caldeirady (portugalska zupa rybna) na Śląsku czy wspaniałych krewetek po iberyjsku.

Możemy zdradzić personalia kolejnego artysty, który w marcu zagości w tyskiej galerii sztuki. Dając po raz kolejny mieszkańcom południa Polski okazję do obcowania z twórczością wielkich artystów. Mowa o Edwardzie Dwurniku, niezwykle płodnym i charakterystycznym malarzu, który stworzył ponad trzy i pół tysiąca obrazów oraz dziesięć tysięcy rysunków. Swoją twórczość łączył w cykle, najbardziej rozpoznawalnym z nich są Podróże autostopem, które również będzie można podziwiać w Tichauer Art Gallery. Wszystko to będzie odbywać się na czterech salach wystawienniczych Dark, Weizen, Lager oraz Free, o nazwach odwołujących się do piw marki Tichauer, która swój dom ma właśnie w Browarze Obywatelskim w Tychach.

Łukasz Dawidowicz
Tichauer Art Gallery

foto. Marcin Kydryński

GALERIA


Share