Dla Tych zagrają – Nowa Fala Tyskich Brzmień 2023

Powraca przegląd tyskich zespołów muzycznych! Jeśli jesteś członkiem kapeli pochodzącej z Tychów, chcesz się pokazać szerszej publiczności i zaprezentować własny dorobek artystyczny, to najlepszy moment, by wziąć udział w tym projekcie.

Konkurs z tak długoletnią tradycją przyciąga corocznie rzeszę świetnie zapowiadających się zespołów o ognistym temperamencie, grających niepokorną, wymykającą się schematom muzykę, za którą, jak pokazuje frekwencja na koncertach, tyska publiczność szaleje.

W przeglądzie zespołów muzycznych „Dla Tych zagrają” zaprezentowało się wiele rozpoznawalnych dzisiaj kapel m.in. Double Blind, Klaustrofobia, Kasia Skiba i Ja, Chłodno czy Piotr Rzeka. Co roku projekt ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, co obrazuje skalę muzycznych talentów w naszym mieście. Może w tegorocznej edycji do tego grona dołączysz właśnie Ty?

Jak się zgłosić?
Należy zapoznać się z regulaminem, a także przesłać wypełniony formularz, który będzie zawierać:
– dwa aktualne zdjęcia zespołu w możliwie najwyższej rozdzielczości,
– logo zespołu (jeśli posiada),
– linki do co najmniej 5 utworów w tym (minimum 2 występy na żywo lub video z próby oraz 1 polskojęzyczny cover dowolnego zespołu w autorskiej aranżacji),
– rider techniczny,
– linki do wszystkich oficjalnych social mediów zespołu,
– w przypadku braku pełnoletności, któregoś z członków zespołu należy dołączyć pisemną zgodę przedstawiciela ustawowego (załącznik nr 2).
Na zgłoszenia czekamy do 12 kwietnia 2023 r. do godziny 15.00. Należy złożyć je osobiście w Miejskim Centrum Kultury w Tychach (ul. Bohaterów Warszawy 26) lub mailowo przesłać na adres: mateusz.poszwa@mck.tychy.pl.

Jeśli Twój dorobek muzyczny cechuje spójność stylistyczna utworów, połączona z poszukiwaniem oryginalnego brzmienia, a jako grupa operujecie ciekawymi tekstami, których moc przekazu przekracza skalę, to macie dużą szansę zaistnieć, w czym chętnie pomożemy!

Lista zakwalifikowanych zespołów zostanie opublikowana do 24 kwietnia 2023 r. na stronie kultura.tychy.pl oraz facebookowym profilu Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Na zwycięzców czeka awans do finału konkursu „Rock na Plaży 2023”, czyli możliwość zaprezentowania swojego repertuaru obok największych gwiazd polskiej sceny rockowej oraz sesja fotograficzna na terenie Miasta Tychy z nagradzanym tyskim fotografem – Grzegorzem Krzysztofikiem.

Koncert finałowy zakwalifikowanych do przeglądu kapel odbędzie się w Parku Solidarności w Tychach 23 czerwca 2023 r.

Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Regulamin VII Przeglądu Muzycznego Dla Tych zagrają 2023
Załącznik nr 1 Zgłoszenie uczestnika Dtz 2023
Załącznik nr 1 Zgłoszenie uczestnika Dtz 2023
Załącznik nr 2 Zgoda przedstawiciela ustawowego Dla Tych zagrają 2023
Załącznik nr 2 Zgoda przedstawiciela ustawowego Dla Tych zagrają 2023

GALERIA


Share