Daj się poznać z dobrego języka!

„Lingwistyczna papuga” to innowacja edukacyjna, której celem jest propagowanie poprawnej wymowy wśród dzieci i młodzieży oraz zapewnienie gotowych i ciekawych narzędzi do pracy z dykcją dla nauczycieli i instruktorów teatralnych.

„Lingwistyczna papuga. Dykcyjna aplikacja mobilna”  to gra edukacyjna, do nauki poprawnej wymowy. Aplikacja składa się z ćwiczeń oddechowych, dykcyjnych i artykulacyjnych, autorskich łamańców językowych, wierszy dykcyjnych i wiedzy teoretycznej. Celem gry jest zdobycie odznaki Mistrza Wymowy, a zdobywa się ją po wykonaniu 20 zestawów ćwiczeń. Za wykonane ćwiczenia użytkownik otrzymuje krakersy, które wymienia na nagrody w sklepie dla papug.

Ta edukacyjna propozycja skierowana jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz nauczycieli, ale zachęcamy do korzystania z aplikacji również wszystkich tych, którzy chcą pracować na co dzień nad poprawą swojej wymowy. Użytkownik aplikacji ma stały dostęp do wszystkich przerobionych ćwiczeń, łamańców i wierszy, a w poprawnym opanowaniu treści pomaga mu profesjonalny głos lektora.

Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Powstała w ramach projektu „Popojutrze 2.0 – Kształcenie” i została współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”.

Co zawiera aplikacja?
– 30 ćwiczeń oddechowych, dykcyjnych i artykulacyjnych,
– 50 autorskich łamańców językowych,
– 12 autorskich wierszy dykcyjnych,
– 16 wskazówek, jak mówić poprawnie,
– 8 unikatowych nakładek selfie,
– 10 awatarów dla papugi,
– 10 motywów tła do wyboru,
– mini grę „zakręć kołem”,
– możliwość losowania zadań dodatkowych.

Dodatkowe materiały:
na stronie mdk1.tychy.pl  znajdują się dodatkowe ciekawe materiały i pomoce dydaktyczne dotyczące dykcji i prawidłowej wymowy: #wyzwanie_wzorowa_wymowa (projekt planszy edukacyjnej i naklejek do wydruku), scenariusz zajęć dla nauczycieli z wykorzystaniem aplikacji.

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach

GALERIA


Share