Szanty w zimowej aurze

Zimową Rozgrzewką otworzymy nowy sezon szantowych rejsów po muzyce wilków morskich!

Port Pieśni Pracy otworzy koncert zespołu The Nierobbers. Jest to grupa poruszająca się w klimacie piosenki turystycznej i poetyckiej, okraszonej zapachem wiatru i wody. Grupa jest laureatem wszystkich najważniejszych festiwali piosenki żeglarskiej i turystycznej w kraju oraz wielokrotnym zdobywcą Nagrody Publiczności.

Następnie swój repertuar zaprezentują gospodarze Festiwalu, czyli Perły i Łotry w składzie: Adam Nawrot, Michał Mrozik, Michał Gramatyka, Włodzimierz Dębski, Ireneusz Herisz, Wojciech Harmansa. Ich siłą i rozpoznawalną cechą były zawsze bardzo profesjonalne aranżacje (zarówno wokalne, jak i instrumentalne) oraz wykonawstwo na najwyższym poziomie. W repertuarze dominują tradycyjne pieśni morza, jak i współczesna piosenka żeglarska oraz folk. Na scenie tyskiej Mediateki zaśpiewają to, co im w szantowych duszach gra.

Finał koncertu będzie należeć do Atlantydy, zespołu złożonego z muzyków z różnych stron Polski: Trójmiasta, Warszawy i Sanoka. Grupa powstała na przełomie 1994 i 1995 roku, ale część muzyków współtworzyła już wcześniej znane grupy sceny szantowej. W ich repertuarze muzycznym znajdziemy tradycyjne piosenki morskie oraz współczesne kompozycje założyciela grupy Sławomira Klupsia. Wśród najbardziej popularnych należy wymienić utwory tradycyjne, takie jak „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Dzień Św. Patryka” czy „Marco Polo” piosenkę Hughie Johnsa z polskim autorskim tekstem Sławka.

Przybądźcie 22 stycznia o godz. 17.00 do tyskiej Mediateki (al. marsz. J. Piłsudskiego 16) na Port Pieśni Pracy, by powitać nowy szantowy sezon przy Zimowej Rozgrzewce! 
Uwaga! Liczba miejsce ograniczona. Obowiązują wejściówki, które będą do odbioru od 16.01.2023 r. w MCK Tychy i Mediatece.

Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Tychach
Patronat medialny: Szanty24.pl, Magazyn WIATR, Tawerna Skipperów, szantymaniak.pl, Radio Katowice, Twoje Tychy, tychy.pl

GALERIA


Share